139311280717169814764624

هودر:مردم روستاهای طبس در قالب این خبر “اعتراض ساکنین روستاهای طبس از عدم توجه مسئولان به آلودگی آب شرب “اعلام کرده بودند که مسئولان آبفار طبس به آلودگی آب روستاهای این شهرستان اذعان دارند اما هیچ اقدامی در جهت رفع آن انجام نمی دهند.

این مردم خواستار پیگیری موضوع از شرکت آب و فاضلاب روستایی استان شدند.

علی اکبر بسکابادی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی اظهارکرد: در شهرستان طبس ۸۶ شبکه و منبع آبی وجود دارد .

وی افزود: این شبکه ها هر شش ماه و با نظارت شبکه بهداشت استان، نمونه برداری و آزمایش فیزیکی و شیمیایی می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میزان مجاز نیترات در آب ۵۰ میلی گرم در لیتر است گفت: با آزمایش های انجام شده بر روی منابع آبی طبس، بیشترین نیترات موجود در آب مربوط به چاه جوخاه؛ مجتمع کوثر این شهرستان است که میزان آن ۱۶٫۹۷ میلی گرم اعلام شده است.

بسکابادی تصریح کرد: در شهرستان طبس منبع آبی که نیترات بالا داشته باشد وجود ندارد و شهروندان از این موضوع آسوده خاطر باشند.

وی بیان کرد: چاه جدیدی در شهرستان طبس حفر شده که آب آن بو می دهد و هنوز در شبکه توزیع قرار نگرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ادامه داد: به دلیل اینکه آب این چاه بو می دهد آزمایشات مختلفی روی آن انجام شده و میزان نیترات آن ۰٫۹۲ میلی گرم بوده و بقیه عناصر آن هم در حد استاندارد بوده است. اما هنوز هم این آب در حال آزمایش است.

بسکابادی گفت: باز هم اگر مردم تصور می کنند که آب روستایشان نیترات دارد، اسم روستا را اعلام کنند تا نسبت به انجام آزمایش یا نمونه گیری اقدام شود.

منبع:خاورستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 1. ناشناس

  ان شاا… که رسیدگی به مسائل و مشکلات روستاییان همیشه در اولویت باشد.

 2. ناشناس

  با توجه به فرمایشات جناب آقای مهندس بسکابادی آب طبس به صورت مداوم آزمایش می شود و از این بابت مشکل خاصی نیست.

 3. روستایی

  اره آب نیترات داره و مراکز بهداشتی باید تأیید کنند و مردم را نجات دهند

 4. روستازاده باسواد

  باسلام انشاالله که درست بگویند و آب سالم به مردم بدهند.

 5. ناشناس

  آب آلوده به مردم میدن و انگار نه انگار. تصفیه خانه رو که نتونستن راه بندازن حالا که دیگه آب نیترات دار هم به مردم میدن. دست همگی درد نکنه. خدا به دادمون برسه.

 6. ناشناس

  اون از ترانس برق طبس که داشتن می بردن اما خود مردم نذاشتند این هم از آب آلوده طبس. هر دم از این باغ بری می رسد! تبریک به طرفداران خراسان جنوبی. تو رو خدا قبل از اینکه یک فاجعه در طبس اتفاق بیفته به خودتون بیان.

 7. جوخواهی

  ما باید اسم روستاها را اعلام کنیم یا شما؟ رئیس آب و فاضلاب شهرمون گفته آب آلوده است و برای شرب مناسب نیست اما مسئولین خراسان جنوبی با کمال آرامش می گویند که نخیر، آب سالم است. بخورید و … اگه یزدیها بودن الان زمین و زمان رو یکی می کردن اما بیرجندیها فقط تکذیب می کنند.

  • ناشناس

   دوست عزیز هیچ ارتباطی به یزد و خراسان جنوبی نداره، لطفا هر مساله ای رو به صورت احساسی و شتایزده به این الحاق و اتنزاع ربطش ندین. در ضمن مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گفتند که آب طبس نیترات نداره.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی