امیر

به گزارش هودر به نقل از ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی شنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک ‌های استان به ریاست استاندار خراسان جنوبی افزود: در حالی که این استان دارای ظرفیت ها خوبی در حوزه معدن است اما با مشکل جدی اشتغال روبروست.
وی گفت: باید در زمینه فرآوری و سایر فعالیت های معدنی در استان صنعت پایداری شکل بگیرد و در این صورت این صنعت مدت ها پایدار خواهد بود.
وی اظهار کرد: سهم صنعت و معدن استان خراسان جنوبی در تسهیلات اشتغال فقط ۱۰ درصد و بسیار پایین است.
’۵۳ نوع ماده معدنی با ذخیره قطعی ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تن که بیشتر از نوع کانسارهای مهم و استراتژیک فلزی، غیرفلزی و مصالح ساختمانی هستند در استان خراسان جنوبی شناسایی شده است.’
‘اکنون ۵۲۸ معدن دارای پروانه بهره برداری در استان خراسان جنوبی وجود دارد.’
نماینده مردم چهار شهرستان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: رسته های اشتغال در مقیاس کشوری تعیین شده و مرتب در حال تغییر است و از آنجا که مدیران استانی و شهرستانی بهتر می دانند نسخه استان چیست تقاضا دارم این مورد به شهرستان واگذار شود.
وی درباره نواحی صنعتی که در دست احداث است یادآور شد: در این زمینه اگر نیاز به همکاری نمایندگان مجلس یا استاندار است تلاش کنیم این نواحی شکل بگیرد تا از بودجه مربوط استفاده شود چراکه اگر اعتبار باشد و زیرساخت مهیا نباشد موفق نخواهیم شد.
امیرحسنخانی تاکید کرد: باید ظرفیت‌ های خالی استان تکمیل شده و اشتغال بخش صنعت و معدن از آنچه اکنون است بیشتر شود.
وی همچنین وضعیت بخش کشاورزی استان را اسف بار توصیف کرد و گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغال به طرح های اشتغالزا باید کشاورزی و دامداری صنعتی مد نظر قرار گیرد.
وی افزود: بانک‌ ها در روزهای پایانی سال متقاضیان را برای دریافت تسهیلات به سال آینده وعده می ‌دهند در حالی که به گفته استاندار یک ثانیه تأخیر در پرداخت تسهیلات جایز نیست.
امیرحسنخانی از مدیران بانک‌ ‌های عامل خواست تا حد ممکن پرداخت تسهیلات به ویژه تسهیلات اشتغالزا را به فروردین سال آینده موکول نکنند.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان نیز در این نشست گفت: تاکنون ۱۰۲ طرح اشتغالزا به مبلغ ۵۴ میلیارد تومان به بانک کشاورزی معرفی شده است.
امیرحسام قزلباش افزود: براساس قانون طرح های معرفی شده به بانک ها، حداکثر طی مدت یک ماه باید مورد بررسی قرار گیرد که در این مدت اقدامات ۶ طرح به مبلغ سه میلیارد تومان انجام و تسهیلات طرح‌ ها هفته آینده پرداخت می ‌شود.
وی گفت: همچنین ۸۳ طرح به مبلغ ۴۴ میلیارد تومان در حال تکمیل مدارک است و ۱۳ پرونده به مبلغ ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به دلیل نقص مدارک و مستندات برگشت داده شد.
وی منابع ابلاغی به بانک کشاورزی استان در حوزه اشتغال را ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: در زمینه جذب منابع مشکلی نداریم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی