IMG_20171101_112352

به گزارش پایگاه خبری هودر، در ابتدای این جلسه علی غلامی ریاست آموزش و پرورش منطقه دستگردان ضمن خوشامد گویی به حاضرین در جلسه به مشکلات پیش و روی از جمله ؛
۱-ایاب و ذهاب دانش آموزان عشایر
 ۲-هزینه سنگین خوابگاه های دانش اموزی به خصوص هزینه غذایی
 ۳-هزینه تقدیر از پذیرفته شدگان کنکور در سال تحصیلی ۹۵-۹۶
۴-هزینه برگزاری کلاس های کنکور برای دانش آموزان سال تحصیلی ۹۶-۹۷
 ۵-تجهیزات خوابگاه جدید الاحداث در دبیرستان امام رضا علیه الاسلام
 ۶-حصارکشی خوابگاه شهید صدوقی ، شهید معقول حضرت مولانا  نوک 
۷-محوطه سازی اداره آموزش و پرورش
 ۸-تجهیزات اداری مدارس منطقه دستگردان
۹- معوقات آب و برق مدارس
 پرداخت و خواستار کمک و همراهی فرماندار محترم شهرستان طبس شد.
 در ادامه حجت الاسلام والمسلمین  تکمیلی امام جمعه عشق آباد گفت:بازی و نشاط، لازمه اثر بخشی تدریس در دانش آموزان  به خصوص در دوره  ابتدایی است.
وی ادامه داد در مدارس به صورت کلی نشاط کم داریم و مدارسی که نشاط کم باشد هم در آموزش تاثیر کم دارد و هم در پرورش و لازم است که  نشاط آموزشی و نشاط پرورشی در مدارس افزون شود
وی افزود : باید وابستگی و علاقه دانش آموزان را به مدرسه افزایش دهیم، مدرسه و معلمی مطلوب است که در دانش آموزان احساس شایستگی ایجاد کند.
طلائی مقدم  معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس در این جلسه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت : نهاد آموزش و پرورش مسئولیت تربیت نیروی انسانی در جامعه را بر عهده دارد، از اینرو، مهمترین بستر تولید و تربیت نیروی انسانی بشمار می‌آید، که با توجه به نقش و شکل فراگیر امروزی آن، می توان گفت که یکی از کارخانه های آدم سازی است و هر چه برای آموزش و پرورش هزینه شود در واقع سرمایه گذاری نموده ایم .
بر این اساس، امروزه، به لحاظ اهمیت آموزش و پرورش در زندگی اقتصادی اجتماعی افراد و جوامع، باید  از هزینه‌های آموزشی نترسیم و  هر انچه در توان داریم به عنوان یک سرمایه گذاری بنیادی در تولید منابع انسانی بکار ببریم
وی  تاکید نمود: سرمایه گذاری در منابع انسانی، سبب افزایش ظرفیت و توان تولید و بهره‌وری افراد می‌شود. از نظر اقتصادی، گرچه بازگشت سرمایه گذاری در نیروی انسانی، اغلب مستلزم فرایندی طولانی و بلند مدت است، لیکن بازدهی آن بسیار عمیق و گسترده بوده و در تمام کنش‌های فردی و ج%۸ی افراد آموزش دیده – اعم از رفتار، گفتار، خوراک، پوشاک، نرخ جمعیت و … و در نتیجه کاهش هزینه‌های اقتصادی، بهداشتی، و … – موثر است .
در پایان معاونت استاندار و  فرماندار محترم ویژه شهرستان طبس به خواسته های غلامی  ریاست آموزش و پرورش وحاضرین در جلسه پرداخت و قول مساعد در خصوص  کمک  معادن سطح شهرستان به آموزش و پرورش ، کمک در جهت تقدیر از کنکوریهای سال گذشته و  کمک به کنکوری های سال آینده و پرداخت هزینه های کامل  مشاوره و مربی تدریس را نمود.
در پایان این جلسه بازدید از خوابگاه جدید الاحداث دخترانه و آموزشگاه شهید صدوقی با حضور مهندس طلایی صورت گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی