565

به گزارش هودر محمود امینی در جمع خبرنگاران، نمایندگان هیئات مذهبی و معتمدین طبس اظهار داشت: شهرداری را به دقت مورد مطالعه قرار داده و شرایط را بررسی نموده و با اشرافی که به عمل آمد روند مسائل حتی در ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر شهرداری طبس را بررسی نمودیم.

وی تصریح کرد: شهرداری ما هیچ وقت مناسب شهر طبس نبود و در حال حاضر از نظر مالی ۵ تا ۱۰ میلیارد بدهی دارد و با توجه به اینکه شهرداری باید به ۲۵۰ نفر نیرو حقوق پرداخت کند، متاسفانه حقوق های معوق برای شهرداری مشکل‌ساز شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر طبس گفت: هر کسی باید براساس توانمندی در محل کار خود  قرار گیرد و تعداد نیروهای شهرداری در حال حاضر بسیار بوده وضعیت روانی حال حاضر نامناسب و سرعت عمل در امور عمرانی بسیار کند بود.

امینی ادامه داد: در مدت ۱۰ سال اخیر این شرایط برای شهرداری ادامه داشته است و ما قرار نیست زحمات بزرگواران و شهرداران گذشته را زیر سوال ببریم اما شرایط مورد انتقاد بود و ما باید یک مسیر متفاوت ایجاد کنیم و شرایط اشخاص متعدد به تعداد ۱۰۰ نفر را مورد بررسی قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۴۰ نفر جهت تصدی این پست مورد مصاحبه و راهکار دادند و موارد را بررسی نموده و حداقل ۱۰ شهر را بازدید نموده و از افراد صاحب نظر پرسش و پاسخ انجام داده و مطالعات میدانی را بررسی کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر طبس افزود: افرادی که تصور نمی کردیم پاسخ مثبتی به ما ارائه کنند، با دید باز به سمت ما آمدند اما در مسیر حضور در طبس مشکلاتی ایجاد شد که حدود ۱۲ نفر انصراف دادند.

امینی ویژگی های شهردار طبس را برشمرد و افزود: آشنا بودن با قوانین شهرداری، توان مدیریتی بالا، قدرت روابط عمومی بالا، ارتباط موثر با مسؤولان کشوری در جذب اعتبارات، توان فنی بالا، برنامه‌ریزی ویژه شهر طبس و شهرداری باید از ویژگی‌های شهردار طبس باشد.

وی عنوان داشت: جلساتی با ارکان شهر از قبیل امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظر شد اما هیچ گزینه‌ای به شورا معرفی نشد و از سوی هیچ شخصی فردی برای شهرداری به ما تحمیل نشد.

رئیس شورای اسلامی شهر طبس گفت: ما در کنار شهردار باید مشاورینی داشته باشیم و مشاور شهرسازی، مشاور اقتصادی و تیم مالی باید هم‌فکری مناسبی به شهردار آینده دهد.

امینی خاطرنشان کرد: شهردار بومی یکی از ملاک‌های اصلی ما بود اما آنچه مدنظر ما قرار دارد بسیار سخت و نیاز به برنامه‌ریزی‌های بالایی دارد و باید اجازه دهیم یک دوره یا مقطعی کار شهرداری با شهردار جدید سر و سامان بگیرد و در کنارش چندین شهردار بومی نیز آموزش دیده و آماده به کار داشته باشیم.

وی بیان داشت: به گزینه‌هایی رسیدیم که شرایط مشابه با طبس را دارد و شهری که ایشان شهردار بوده دو برابر طبس جمعیت داشته است و دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون در حال حاضر پس انداز حساب شهرداری میبد است و ۳۹۵ نیرو در شهرداری میبد فعالیت دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر طبس گفت:  شهردار مورد نظر حدود ۲۲ سال سابقه کار با شهرداری و ۱۶ سال سابقه کار در اصفهان دارد و مذاکرات لازم صورت گرفته است و جمع‌بندی نهایی ما آقای مجید بهارستانی‌یزدی شهردار حال حاضر میبد است که بعد از ابلاغ حکم به عنوان شهردار آینده طبس معرفی می شود تا شهر را آنچه شایسته مردم است تبدیل شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی