امینی

هودر:محمود امینی گفت: برای انتخاب شهردار کماکان مشغول بررسی و مطالعه گزینه‌های متعددی هستیم ولی لیست گزینه های پیشنهادی باز است و می توانیم از پیشنهاداتی که به ما می رسد و یا در شورا به آن میرسیم استفاده نماییم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت شهرداری طبس تقریبا در حالت بحرانی است گفت: اگر اینگونه نمی بود انتخاب ساده بود و ظرفیت های بسیار خوبی در طبس وجود دارد که باید بیش از این در راستای پیشرفت و آبادانی شهر از آنان استفاده شود.

رئیس شورای شهر طبس بحرانی بودن وضعیت شهرداری را به لحاظ بدهی‌های بالای شهرداری عنوان کرد که بخشی مربوط به حقوق های معوق کارگران و کارفرمایان شرکت های وابسته به شهرداری و بخشی دیگر مربوط به مطالبات پیمانکاران و فروشگاه‌های سطح شهر و … است.

وی با تاکید بر اینکه لازم است بازنگری اساسی به ساختار نیروی انسانی این مجموعه صورت بگیرد و ساماندهی مجدد انجام شود گفت: ضروری است متناسب با توانمندی ها تقسیم کاری بهتر، کارشناسی تر و علمی تر شود تا بتوانیم شهرداری را از این وضعیت بحرانی خارج کنیم.

امینی انتخاب شهردار در این وضعیت را دشوار خواند و تصریح کرد: احساس می کنیم نیاز به یک جراحی اساسی در وضعیت شهرداری وجود دارد.

وی از جمله ملاک های انتخاب شهردار را داشتن شخصیتی قوی با توان مدیریت درست عنوان کرد و افزود: پاکدستی، اطلاعات فنی و تسلط به قوانین شهرداری مجموعه شرایطی است که برای ما دارای اهمیت است.

رئیس شورای شهر طبس در ادامه گفت: در این راستا مطالعاتی داریم و بعضی گزینه ها نیروهای جوانی هستند که کار مدیریتی، حداقل در شهرداری و نهادهای دیگر را ندارند و گروهی دیگر افرادی هستند که سابقه فعالیت در شهرداری دارند و با مشاهده کار و سابقه و بررسی مستقیم فعالیت این عزیزان در شهرداری ها؛ همچنین بررسی پروژه‌هایی که به دست این افراد انجام شده است و دریافت برنامه‌های آنها بازبینی های لازم را انجام می دهیم.

وی بیان داشت: افرادی را آورده ایم تا به تناسب شرایط و موقعیت ما راه حل های خود را ارائه دهند و این اقدامات ما را به صورت شبانه روزی مشغول نموده است.

امینی با اظهار امیدواری برای دستیابی به گزینه درست که شایسته طبس باشد گفت: مردم طبس در هر زمینه ای همراه هستند و اهل سر و صدا، دعوا و مطالبات آنچنانی نیز نیستند و حق دارند شهرداری خوب برای شهری آباد داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در شهرداری طبس گفت: در زمینه های مختلف همچون معماری نیاز به بازنگری اساسی داریم و فضای سبز ما چندان مطلوب نیست و لازم است بهتر از این باشد.

وی زمینه‌های ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و سرمایه گذاری درست را در انتخاب شهرداری که تفکر اقتصادی مناسب دارد دانست.

وی گفت: نمی‌توانیم برای این عقب ماندگی ها به مردم فشار بیاوریم و بگوییم بروید عوارض خود را پرداخت نمایید و در مجموع هم مبلغ بدهی ها آنقدر بزرگ است که با این پرداخت‌ها هزینه موردنظر جمع‌آوری نمی‌شود.

امینی تاکید کرد: باید با ایجاد درآمد پایدار، جذب سرمایه گذار و تعریف پروژه‌های مختلف در این منطقه هم به ایجاد اشتغال کمک نمود و هم درآمد شهرداری را ثابت کرد و از آن طرف به لحاظ مدیریتی وضعیتی ایجاد شود که مردم اعتماد کنند که با همه به صورت یکسان برخورد می‌شود و زمانی که این اعتماد جلب شود به دنبال آن مردم حاضر به همکاری با این مجموعه نیز خواهند شد.

رئیس شورای شهر یکی دیگر از ملاک های انتخاب شهردار در کنار همه ملاک‌ها را بومی بودن وی عنوان کرد و افزود: این ملاک مطلق نخواهد بود و در صورتی که شرایط مساوی پیش بیاید قطعا گزینه بومی را انتخاب خواهیم کرد.

وی بیان داشت: برای انتخاب شهردار از بعضی گزینه‌های بومی درخواست همکاری کردیم که با پاسخ منفی آنها مواجه شدیم و افرادی هم هستند که آمادگی برای همکاری دارند و اکثرا بدون سابقه کار در شهرداری و خصوصا مدیریت شهری هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی