201611106246804206_Orig

به گزارش هودر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا امیرحسنخانی نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در سومین روز از سفر خود به شهر مشهد  در نشستی که با حضور معاونین اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد اظهار داشت: گردشگر مشهد از تمام کشور بیشتر است اگر برنامه ریزی در حوزه  گردشگری بخواهد انجام شود باید از مشهد شروع کنیم تا سایر شهرها نیز یاد بگیرند.

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، افزود: از امکانات دانشگاهی، آستان قدس می‌توان استفاده کرد و باید از تمامی ظرفیتها بهره برد و با بخش خصوصی بیشتر و تنگاتنگ به منظور گسترش فعالیت های حوزه گردشگری ارتباط برقرار کرد.

حسنخانی تصریح کرد: نرم افزار گردشگری و شیوه های نوین گردشگری را باید از مشهد آغاز کرد هرخدمتی که به گردشگری می خواهیم در کشور ارائه کنیم باید از مشهد شروع شود.اعتقاد داریم هر ارگانی که می خواهد در حوزه گردشگری ورود پیدا کند باید از میراث فرهنگی مجوز بگیرد و باید گردشگری روی قائده و قانون شکل بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود:باید هویت و مسئولیت‌ها طوری باشد که اگر کسی خواست در حوزه گردشگری فعال باشد تنها به میراث فرهنگی مراجعه کند ضمن اینکه باید سهم بانک ها در حوزه گردشگری مشخص شود و توافق نامه هایی با بخش خصوصی نیز به منظور گسترش حوزه گردشگری به امضا برسد ضمن اینکه از محل اعتبارات فنی و اعتباری میراث فرهنگی و استانداری می توان با بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حوزه جذب فعالیت های خوبی داشت.

وی بابیان این مطلب که خراسان می تواند پیشرو و پایلوت گردشگری در کشور باشد و اگر این اتفاق نیفتد ازحوزه گردشگری عقب می مانیم گفت: گردشگری در استان خراسان پتانسیل خوبی دارد و همه ازآن استفاده می کنند غیر از خود مشهد و سردمدار این حرکت باید میراث باشد و تمام نمایندگان خراسان رضوی نیز آن را باید همراهی کنند.

حسنخانی تصریح کرد: ما به دنبال چالش های موجود هستیم تا مشکلات را به مجلس ارائه کنیم چرا که اعتقاد داریم اگر گردشگری راه بیفتد مشکلات کشور حل می شود
باید در حوزه گردشگری به دنبال یک گفتمان مشترک باشیم واز فعالان حوزه گردشگری حمایت کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ایجاد شبکه سوغات عنوان کرد: باید شبکه سوغات راه اندازی شود البته این شبکه تنها به مشهد بسنده نشود واستان خراسان در فاز اول و کشور را در فاز دوم تعریف شود و نگاه تنها خراسان رضوی نباشد بلکه دیگر استان ها را در سبد سوغات قرار دهید و همه استان ها در مشهد پایگاه داشته باشند.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد:خادم امام رضا(ع) تنها در چهار دیوار حرم تعریف نمی شود و باید در حوزه اقتصادی برای خادمان اقتصادی حریم رضوی طرح تعریف کرد.

محمد رحیم رهنما، مدیر کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز با ارائه گزاری کلی از وضعیت موجود سه حوزه مامویت های سازمانی و اقدامات انجام شده

میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری را ارائه کرد و گفت: برای گسترش فعالیت های حوزه گردشگری نیاز به یک حرکت کلان در سطح ملی داریم  ضمن اینکه باید خواسته های گردشگران را برآورده کنیم.

وی افزود: توریست ها باید در کشور و شهر مشهد احساس امنیت کنند و جهت گیری ها در این حوزه باید از یک منبع  و مرجع باشد  و برنامه ها جهت گیری مشخصی داشته باشد.

رهنما تصریح کرد: بعضی از قوانین میراث فرهنگی مربوط به سال های گذشته است بویژه در حوزه حریم آثار تاریخی که باید مجدد بازبینی شوند.

وی گفت: صنایع دستی با کمترین سرمایه می توان اشتغال ایجاد کرد و نیاز به حمایت بیشتر دارد ماباید به سمت خصوصی سازی حرکت کنیم  بنایراین باید ارائه تسهیلات و خدمات به بخش خصوصی تسهیل شود.

به گزارش مهر، مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شبکه سوغات زیارت نیز از جمله موضوعاتی است که باید در استان خراسان تقویت و حمایت شود

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی