بخشایی

به گزارش پایگاه خبری هودر،داود بخشایی اظهار داشت: ۴۸پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار در سطح ۹۰۳ هکتار در ۳۴ آبادی و روستا از محل اعتبارات ملی سامانه های نوین آبیاری سال ۹۵ با اعتباری بالغ بر ۵۳٫۳ میلیارد ریال اجرا گردیده و یا در دست اجرا می باشد.

وی افزود: برای اجرای سامانه های نوین آبیاری اعتباری بالغ بر ۵۳٫۳ میلیارد ریال که ۳۸٫۴ میلیارد ریال سهم اعتبار کمک بلاعوض دولتی از محل اعتبارات ملی ۱۴٫۹ میلیارد ریال سهم مشارکت و خودیاری بهره برداران و کشاورزان هزینه شده است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس با تاکید بر ضرورت تغییر روشهای آبیاری سنتی و غرقابی درمزارع وباغات شهرستان به روش های نوین آبیاری ،گفت باتوجه به خشکسالی های ۱۸ سال اخیر و بروز کم آبی شدید وکاهش چشمگیر آبدهی منابع آبی شهرستان، اجرای طرح های آبیاری تحت فشار و کم فشار جهت حفاظت منابع آبی و افزایش بهره وری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی گفت : با اجرای این طرح ها ۹۰۳ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به سیستم های آبیاری تحت فشار و کم فشارتجهیز می شود.

بخشایی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها از نیمه دوم سال ۹۵ بیان داشت تاکنون این پروژه ها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا اواخر شهریور ماه عملیات اجرایی آن به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ها ۳۸خانوار بهره بردار از مزایای آن بهره مند می شوند اظهار داشت هدف از اجرای سامانه های نوین آبیاری صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت آب و افزایش راندمان مصرف، مکانیزه کردن فرآیند آبیاری وکاهش هزینه های کارگری  می باشد و با اجرای این سیستم ها هدرروی آب ۳۵ درصد کاهش می یابد.

بخشایی با اشاره به استقبال کشاورزان شهرستان از اجرای طرح های آبیاری تحت فشار وکم فشار اعلام نمود معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی طبس آمادگی کامل پذیرش و اجرای طرح های جدید سامانه های نوین آبیاری با پرداخت کمک بلاعوض دولتی و بدون هیچ محدودیتی را دارا می باشد و از کشاورزان و بهره برداران درخواست می شود برای بهره مندی از اعتبارات بلاعوض دولتی و تغییر روش آبیاری سنتی به این معاونت و مراکز جهاد کشاورزی مراجعه نمایند.

معاون رییس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی طبس اظهار نمود: تا قبل از دولت تدبیر و امید جمعا  ۴۵۰ هکتار از مزارع و باغات شهرستان به سامانه های نوین آبیاری (آبیاری تحت فشار و کم فشار) تجهیز گردیده است و درحالیکه سامانه های نوین آبیاری فقط در سالهای ۹۳ الی ۹۶ (تاکنون) جمعا در سطح۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اجرا ودرحال اجرا می باشد که این میزان ۷/۲ برابرکل سطوح اجرا شده در ۳۵ سال قبل از دولت تدبیر و امید است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی