IMG_20170823_155213

 

به گزارش پایگاه خبری هودر،علیرضا عصاری اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس در راستای اهداف و وظایف خود در حوزه فرهنگ عمومی، با همکاری اداره امور آب و فاضلاب شهری جشنواره فرهنگی هنری « ̛پنگو » را به منظور فرهنگ سازی صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف خانگی آب برگزار کرده است.

وی گفت:بدون تردید مشارکت دلسوزانه همشهریان طبسی، با توانایی آنان در ارائه هوشمندانه و ظریف روش های صرفه جویی آب و همچنین بهره برداری بهینه از منابع آب،نقش بسیار برجسته‌ای در آگاه سازی جامعه از ابعاد وضعیت موجود دارد و تشویق دیگران برای مشارکت در اجرای برنامه‌های بهبود مدیریت آب می تواند راهگشا باشد و از این رو مهلت ارسال اثر به این جشنواره تا دهم شهریور سال جاری تمدید شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس افزود: این جشنواره شامل ارائه الگو در قالب متن ، عکس و فیلم است که در این مرحله، مسابقه صرفا در بخش مصرف خانگی آب بوده و شامل مصارف کشاورزی نمی باشد.

عصاری گفت: در بخش فیلم و عکس، همشهریان عزیز طبسی می توانند، ایده ها و الگوهایی را که در منزل، محل زندگی و کار خود در جهت مصرف بهینه آب اجرا نموده اند را در قالب فیلم و عکس ارسال نمایند و بدیهی است هرگونه توضیح به همراه عکس و فیلم می تواند کامل کننده کار باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان طبس بیان داشت: در بخش متن،عزیزان همشهری می توانند ایده های ذهنی خود که قابلیت اجرایی داشته و مبتنی بر واقعیت ها و امکانات موجود باشد را حداکثر در دو صفحه A۴ بشکل تایپ شده ارائه نمایند.

وی گفت: از نظر دبیرخانه این جشنواره، محتوی و اصل ایده اهمیت داشته و در فیلم و عکس های ارسالی بحث هنری و زیباشناسی مطرح نمی باشد و استفاده از دوربین های حرفه ای مورد تاکید نبوده و تصاویر و فیلم های تهیه شده با دوربین تلفن همراه کفایت می کند.

عصاری یادآور شد:پس از پایان مهلت تمدید شده، آثار توسط یک هیات داوران مرکب از کارشناسان حوزه های مختلف تخصصی، مورد ارزیابی قرار گرفته و به ٣ طرح اجرا شده برتر(بخش الف) و ٣ ایده (بخش ب) جوایز ارزنده ای اهدا و این ایده ها با نام خود صاحب اثر، در رسانه ها رسمی طبس، جهت ارائه الگو و فرهنگ سازی منتشر خواهد شد.

شایان ذکر است نحوه دریافت آثار  از طریق نرم افزار پیام رسان تلگرام به شماره ٠٩١۶٢١۴٨۵٠٠یا  مراجعه حضوری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس می باشد.

یادآور می شود: پنگان یا فنجان به گویش طبسی پنگو،  به یک کاسه واحد سنجش زمان گفته می شده که در تقسیم عادلانه آب کاربرد داشته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی