فتا
هرروزه سارقان اینترنتی راه های جدیدی را‌‌‌‌‌‌ برای بدست آوردن هویت شخصی افرادو دست یابی به اطلاعات خصوصی آنها به کار می‌برند. یکی از این روشها که بسیار مورد توجه آنها قرار گرفته‌ ،‌‌فیشینگ نام دارد.

سرپرست پلیس فتا فا.استان خراسان جنوبی در این خصوص تصریح کرد: در این روش افراد سود جو با طراحی صفحات جعلی مانند‌ درگاههای بانکی،درگاههای ایمیل‌و….‌ مسیر کاربر را به یک وب‌‌سایت جعلی که بسیار شبیه وب‌سایت اصلی است، تغییرمی‌دهند‌‌ و ‌‌‌در‌ادامه اطلاعاتی نظیر کلمات‌کاربری،رمزهای‌عبور‌‌ و اطلاعات‌بانکی(شماره‌کارت‌بانکی،رمز دوم،cvv2  و….)را به سرقت می‌برند.

وی افزود: شبکه های‌اجتماعی، سایت‌های حراجی و درگاههای‌‌‌ پرداخت‌آنلاین نمونه ای از ابزارهای الکترونیکی ارتباطات هستند‌که افراد سود‌جو از آنها به عنوان طعمه استفاده می‌کنند.

برهمین اساس سرپرست پلیس فتا‌ استان خراسان جنوبی برای حفظ اطلاعات و امنیت حساب‌های بانکی کاربران نکات ذیل را‌ ضروری دانست.

۱٫       کاربران عزیز سعی‌کنند خودشان آدرس سایت مورد نظر را در قسمت  url وارد کنند و از کپی کردن یا رفتن به لینک‌هایی که درسایت‌ها و شبکه های‌اجتماعی مختلف ارائه شده جداً خودداری کنند.

۲٫       هنگام وارد نمودن اطلاعات حساب بانکی ، نام کاربری ، کلمه عبور و… از صفحه‌کلید ‌مجازی استفاده نمایند.

۳٫       هیچ‌گاه اطلاعات شخصی و محرمانه خود از‌ جمله اطلاعات‌حساب و کارت‌بانکی را از طریق پیامک یا ایمیل برای دیگران ارسال نکنند.

۴٫       کد‌امنیتی درگاههای‌بانکی با هربارrefresh کردن تغییر می‌کند ولی معمولا دراکثرصفحات فیشینگ کد امنیتی به صورت عکس بوده و با refresh کردن تغییر نمی‌کند.

۵٫       همواره توجه‌ داشته باشند از سایتهای‌ناشناس و غیرمعتبر و سایتهایی که پیشنهادات اغواگرانه برای خرید مطرح    می‌نمایند خرید نکنند.

۶٫       حتی الامکان درمراکز عمومی نظیر کافی نت ها یا مکان هایی که اینترنت رایگان در اختیار شما می‌گذارندو از امنیت آن اطمینان کافی ندارند وارد اینترنت‌بانک خود نشوند.

۷٫       در صورت افشاء رمز‌عبور در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام نمایند.

۸٫       آدرس درگاههای‌بانکی همیشه با پروتکل امن https// شروع می‌شود.

۹٫       کاربران عزیز مد نظر داشته باشند بانکها هیچ گاه از طریق تماس تلفنی، ایمیل یا پیامک اطلاعات محرمانه بانکی شما را درخواست نمی‌کنند.

در پایان سرهنگ محمدپور سرپرست پلیس فتا خراسان جنوبی‌از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس   www.Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند و‌ همیشه هشدار های پلیسی را جدی بگیرند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی