photo_2017-06-16_18-40-36

نماینده مردم سرایان، فردوس، بشرویه و طبس در مجلس گفت: طرح تفکیک حوزه انتخابیه فعلی خود به ئو حوزه بشرویه- طبس و سرایان و فردوس را به عنوان یکی از مطالبات مردمی پیگیری می کنم.

به گزارش هودر:محمدرضا امیرحسنخانی در نشست خبری با خبرنگاران  با اشاره به پیگیری ها در خصوص طرح تفکیک حوزه انتخابیه طبس و بشرویه از فردوس و سرایان، اظهارکرد: طرح افزایش تعداد نمایندگان که هر ۱۰ سال یکبار اجرایی می شود، در مجلس نهم تصویب نشد و به جمع بندی نرسید.

 وی بیان کرد: در مجلس دهم همین طرح موجود است و به کمیسیون شوراها رفته است و به محض آنکه مصوب شود، تعدادی از نماینده ها باید درخواست فوریت کنیم و امید است که ان شاءالله تا پایان سال مطرح شود.

وی افزود: در مجلس دهم باید ۴۰ نماینده به مجلس اضافه شوند و بعضی از این موضوع ناراضی هستند.

 وی ادامه داد: طرح تفکیک حوزه انتخابیه یک مطالبه مردمی است که باید حوزه نمایندگی فعلی به حوزه طبس و بشرویه و حوزه نمایندگی فردوس و سرایان تقسیم شود.

امیرحسنخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر الحاق و انتزاع طبس گفت: پشت سر مردم طبس هستم و هر درخواستی که باعث پیشرفت شود با نظر منتخبین شورا و نخبگان پیگیری خواهم کرد.

وی عنوان کرد:  درخصوص این موضوع نظری نداده ام و اگر شورا و فرهیختگان درخواستی داشته باشند پیگیری می کنم.

 پیگیری جدی برای مطالبات مردمی طبس

وی در ادامه گفت: قرار بر این بود که بیمارستان سابق طبس فعال شود که به دلیل عدم همکاری برخی دوستان انجام نشد و حتی در سفر وزیر بهداشت و درمان هم اجازه بازدید از آنجا را ندادند و درب بسته بود.

وی افزود: اورژانس هوایی نیز از پیگیری هایی بوده است که محقق شده و امروز طبس در جمع شهرستان هایی قرارگرفته است که اورژانس هوایی دارد و دستگاه ام ار ای نیز بزودی تهیه خواهد شد.

امیرحسنخانی با اشاره به پیگیری برای حل مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان گفت: پروژه پروده چهار از موضوعاتی بوده که پیگیری شده و با مشورت  معاون اول رئیس جمهور مصوباتی گرفت و فاینانس ۸۰ میلیون دلاری مصوب شد که امید است اشتغال خوبی نیز ایجاد کند.

وی با اشاره به سفر آقای نعمت زاده وزیر صنعت و معدن به طبس در سال گذشته گفت: این سفربهره برداری های خوبی را پشت سر داشت که البته نیازمند پیگیری بیشتری است.

وی در ادامه افزود: درسفر اقای فتاح رئیس کمیته امداد کشور به طبس نیز مصوبات خوبی گرفته شد که نمونه آن تهیه نزدیک به ۵۰ جهیزیه برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد بود.

این مقام مسئول در ادامه گفت:در سفر وزیر ارتباطات به طبس و پیگیری های صورت گرفته، هوشمند سازی دو مدرسه دخترانه و پسرانه درطبس از مصوباتی بود که انجام شد.

نماینده ی مردم طبس،فردوس، سرایان و بشرویه گفت: طبس، تنها جایی در استان است که مشمول برق تخفیفی است و درخواست مردم این است که درجه تخفیف بیشتری داده شود.

 وی ادامه داد: ما درخواست کرده ایم سایر شهرهای استان مشمول این تخفیف شود که به تبع آن طبس نیز بیش از این شامل تخفیف خواهد شد و موضوع با اقای چیت چیان وزیر نیرو جدی تر مطرح خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع کارخانه سیمان گفت: پیگیری ها انجام شده است و بنیاد برکت با سرمایه گذار جدید مشکل را مرتفع خواهد کرد.

 اجرای باند دوم دو محور مواصلاتی طبس

نماینده مردم سرایان، فردوس، بشرویه و طبس در مجلس در بحث اقدامات جاده ای گفت: تصمیم بر این است که جاده طبس_یزد و طبس_بشرویه دو بانده شود و بودجه ی آن نیز تهیه شده است.

امیرحسنخانی با اشاره به حجم بالای سونوگرافی در طبس گفت: هم اکنون فقط یک پزشک این کار را انجام می‌دهد و در حال حاضر فصل توزیع پزشک در کشور نیست اما به محض برگشت به تهران این موضوع را پیگیری خواهم کرد؛ درخواست برای فرستادن پزشک به مدت یک ماه و بصورت موقت را برای طبس و به منظور تسریع این امر خواهم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سود پتاس را اصفهانی ها می‌برند و در همین راستا تذکری را برای وزیر صنعت و معدن مهیا کردم که چند بار به دلایلی و بعد از حادثه تروریستی در مجلس قرائت نشد.

نماینده مردم سرایان، فردوس، بشرویه و طبس در مجلس عنوان کرد: در اولین جلسه ای که به مجلس بروم این تذکر را قرائت خواهم کرد.

وی بیان داشت: این موضوع در دولت قبل به عنوان اولویت و فوریت به مجلس آمد ولی رای نیاورد و به همین خاطر در مجلس نهم مطرح نشد.

وی ادامه داد: سینی دوار که حجم بار ترافیک و مانور قطار ها را کم می‌کرد با سنگ اندازی بعضی از مسئولین امر مواجه شده بود و اعلام کردند راه آهن شرق به این سینی نیاز ندارد و در هر صورت اینجانب پیگیری کرده و خواهم کرد و از حق طبس که در حال تضییع است دفاع می‌کنم.

امیرحسنخانی افزود: درخصوص شرکت کک نیز جلسات متعدد گرفته شد و در تلاشیم کاری کنیم تا اگر کورهی آن شروع شود دیگر خاموش نشود و این امر مستلزم تامین زغال است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی