images (3)

هودر:بعد از ظهر امروز ” دکتر محمد رضا امیرحسنخانی”  در جمع نمازگزاران شهرستان بشرویه با تسلیت شهادت امام علی (ع)، به تشریح بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه بشرویه پرداخت و گفت: از جمله اقداماتی که در مجلس دهم شروع شده  بررسی  و تصویب قانون برنامه ششم که نوشته شده و هنوز عملیاتی نشده است.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان در مجلی شورای اسلامی افزود: یکی از این برنامه ها مستمری کمیته امدادو بهزیستی  است که دولت عملیاتی کرده و به چند برابر افزایش یافته و این پیشنهادمجلس بوده و قانون شده که از اول سال ۹۶ شروع به اجرا شده است.

وی افزود: در بحث جانبازان و ایثارگران در برنامه ششم بخش قابل توجه و قانون جامعی  لحاظ شده است،  افرادی که مدتی در جبهه بودند وضعیت آنان در قانون گنجانده شده، کسانی که هیچ گونه جانبازانی به انان تعلق نگرفته ولی مجروح شده اند و کسانی که در جبهه مدت زیادی خدمت کرده اند و جانباز نشده اند هم در قانون گنجانده شده و امتیازاتی برای  فرزندان و خودشان  وجود دارد.

امیرحسنخانی با اشاره به اینکه بشرویه دارای شهری رزمنده خیز و ایثارگر است  گفت:  بشرویه تعداد قابل توجهی  رزمنده دارد که این قانون  کمک خوبی به انان خواهد کرد.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان  در ادامه به بحث اعتبارات و جذب آنان پرداخت و گفت: روز گذشته جلسه کمیته برنامه ریزی برای تقسیم اعتبارات  در بشرویه برگزار شد و وضعیت نسبت خوبی دارد و اعتبارات دیگری هم گرفته می شود  که هنوز تقسیم نشده است.

وی افزود: مبلغی که از استان میاید چشمگیر نیست و می توان حدود ۱۰برابر بودجه استان  را از بودجه کشوری گرفت که از مدیران میخواهم  تا با ما همراه شوند تا با هم اعتبارات را از وزارت خانه ها بگیریم.

امیرحسنخانی به سفر فرماندار بشرویه به تهران و مجلس هم اشاره کرد و گفت: فرماندار بشرویه در هفته گذشته به مجلس امدند ولی به واسطه اتفاقات و حادثه جلسه مجلس غیر علنی برگزار شد که من از حضور ایشان تقدیر می کنم.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان با اشاره به پیگیری برای جذب اعتبار استخر شنا هم گفت:  ۱۱سال پیش  استخر شنای بشرویه کلنگ زنی شد و بودجه  هم گذاشتیم ولی کافی نبود و اکنون  بشرویه با ۵۰درجه گرما استخر شنا ندارد و این نیاز جوانان است تا استفاده کنند.

وی افزود: جلسه ای با وزیر ورزش داشتیم که اقای قلیان رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه در دوره چهارم ( منتخب دوره پنجم) نیز حضور داشت و وریز قول داد به بشرویه سفر کند و  مشکلات استخر رفع شود وبودجه برای استخر شنا و  سالن ورزشی غنی اباد هم گذاشته شده است.

امیرحسنخانی با تاکید بر همت مدیران برای حضور در تهران و پیگیری مطالبات گفت: گاهی اوقات باید مدیران در تهران حضور داشته باشند و در کنار نماینده  باشند چرا که تنهایی فایده ندارد و باید پیگیری مسولان باشد.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان  افزود: طرح مدیریت آبخیزداری باید در سال قبل در بشرویه اجرایی میشد که نشد و پیگیری  کردیم که امسال اجرایی شود.

وی در ادامه بر رونق گردشگری در بشرویه اشاره کرد و گفت: هتل کیان بشرویه ظرفیت خوبی است و باید گردشگری در بشرویه فعال شود که یقینا قسمتی از رکود اقتصادی را از این طریق می توان برداشت.

امیرحسنخانی افزود: عده ای از مردم ابرومند بشرویه به علت رکود  اقتصادی دارای مشکلات زیادی هستند و بشرویه باید در مسیر گردشگری و صنعت توریسم توسعه یابد.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان  در خصوص برخی اقدامات در حوزه کشاورزی هم گفت: دو هفته قبل صحبت های مختلف پیرامون کشاورزی انجام شد و تیم ژنتیک کشاورزی به بشرویه امده اند و مقرر شد منطقه و حوزه انتخابیه  به عنوان تولید محصول ارگانیت به کشور معرفی کنیم  که مستلزم این است  کشاورزان کود و سم استفاده نکند و به جای شیمیایی،  کود بیولوژیک و سم بیولوژیک استفاده شود.

وی افزود: پیگیری میکنیم تا بتوانیم در بشرویه گلخانه های یک هکتاری  دایر شود و اگر کشاوری و دامداری بهینه شود وضع مردم و معیشت انان تا حدی ارتقا می یاید و در این طرح  گلخانه ای تهیه بذر و خرید محصول تضمین میشود.

امیرحسنخانی با تاکید بر رونق صنعتی در بشرویه گفت: نباید از طرح های صنعتی در بشرویه غافل شویم و پیگیری های خوبی انجام میشود از جمله  چارت صنعت و معدن  بشرویه که در زمانی که میشد اخذ شود انجام نشد ، امروز  علی رغم محدودیت ها پیگیری شد و صنعت و معدن بشرویه چارت آن تصویب و ابلاغ شده و به اداره ارتقا یافت.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان  افزود: دو هفته قبل میزبان قرارگاه خاتم الانبیا بودیم و در بخش معدن در بشرویه سرمایه گذاری کردند و اقدامات خوبی انجام شد.

وی افزود: درخواست این است که خود دوستان بشرویه باید همچنان که در کارهای اجتماعی و ساخت هیئت جلودار هستند در بخش اقتصاد و سرمایه گذاری  هم جلودار باشبم و خودمان باید به خودمان کمک کنیم

امیرحسنخانی طرح های دام پروری و کشاورزی در بشرویه را مناسب دانست و گفت: به دنبال این هستیم تا دام اصلاح شده و بومی بشرویه رونق گیرد و از جمله پرورش شتر است که باید افرایش یابد و در حال حاضر مجموعه ۲۰۰۰ هزار نفری و یک هزار نفری پرورش شتر مجوز داده شده و همین اقدامات باعث ایجاد اشتغال میشود.

وی از کشف معدن روی در بشرویه خبر داد و گفت: معدن روی در منطقه شناسایی شده و درخواست شده تا کارهای اکتشاف ان انجام شود.

نماینده مردم شهرستان های بشرویه ، طبس، فردوس و سرایان  با تاکید بر اینکه همه مسئولان و نمایندگان بدهکار مردم هستند گفت: ما به مردم بدهکاریم و دیدیم در انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس و شوراها مردم سنگ تمام گذاشتند و همیشه تکلیف خود را در قبال نظام انجام داده اند و ما هم باید به سهم خود به مسولیتمان عمل کنیم.

امیرحسنخانی افزود: در حادثه مجلس ممکن بود ما در بین شما نباشیم و خداوند فرصت دیگری داده که به مردم خدمت کنیم.

وی در مورد درخواست خبرنگاران بشرویه برای نشست خبری با نماینده هم گفت: بعضی خبرنگاران دنبال هستند که جلسه بگذاریم و  من  بگویم بعضی خبرها را نمیدهم منتظرم تا عملیاتی شود و بعد اعلام کنیم و بنظرم عمل کردن بهتر از شعاردادن است.

 منبع:پیام بشرویه

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی