photo_۲۰۱۷-۰۴-۱۲_۰۰-۵۶-۱۹_0

هودر:تصادفات آمبولانس ها که گاها  باعث کشته شدن تکنسین ها ،‌ بیماران یا سرنشینان آمبولانس یا وسایل نقلیه دیگر می شود و همچنین موجب زدن خسارت های بزرگ مالی و از بین رفتن آمبولانس می گردد عموماً نگران کننده هستند.

آنچه در چند ماهه اخیر در بشرویه شاهد بوده ایم، تصادفات مکرر و حداقل دو مورد آمبولانس این شهرستان در مسیر جاده و اعزام بیمار وبرگشت آن بوده است.

که علاوه بر تهدید جان بیمار،نیروهای اعزامی و خود راننده،خسارتی نیز بر امکانات بیمارستان و خودرو آمبولانس وارد شده است.

در دو روز گذشته نیز آمبولانس شهرستان بشرویه طی ماموریت اعزام بیمار به بیرجند و از مسیر برگشت در جاده دیهوک در برخورد با تریلی، دچار سانحه می شود و سرنشینان آن مصدوم می گردند که حال یکی از آنان وخیم گزارش شده است .

وجود مهارت فراوان و اختصاص راننده مخصوص و با مهارت بالا برای آمبولانس یکی از مهمترین اصول است چرا که رانندگی ایمن بخش مهمی از مراقبت اورژانسی از مصدوم یا مصدومان است.

در بعضی کشورها ، تکنسین های پایه باید به بهترین نحو دوره راندن آمبولانس را پشت سر بگذارند تا بتوانند مجوز راندن این وسیله نقلیه را کسب کنند .

بنابراین آنچه به نظر می رسد این است که راننده آمبولانس می تواند با دقت بالا مانع وقوع بیشترآنها شود. توجه و تمرکز هنگام رانندگی بر اساس استانداردهای وضع شده و برطرف کردن هر نوع ضعف قابل مشاهده در مهارت های رانندگی ، نکات مهمی هستند که می توانند جلوی وقوع چنین حوادثی را بگیرند .

و اما اختصاص راننده با مهارت های بالا برای راندن آمبولانس و داشتن شرایط از وظائف نهادهای مربوطه است و سوالی که پیش می آید این است که آیا متولیان مربوطه تحقیقی بر روی تصادفات اخیر آمبولانس کرده اند؟

آیا نیروی راننده مخصوص آمبولانس در بشرویه مشخص شده است ؟

از آنجا که شهرستان بشرویه به لحاظ داشتن تجهیرات پیشرفته پزشکی و اعمال مختلف جراحی در سطح پایین تری به نسبت شهرهای بزرگ قرار دارد و تعداد اعزام بیماران به شهرهای بزرگ قابل توجه است، آیادر زمینه تجهیز آمبولانس و بویژه نیروهای آن از راننده تا پرسنل مربوطه اقدام شده است؟

آنچه مورد انتظار مردم است پیگیری مسئولان برای بررسی دقیق جوانب این دست از حوادث است تا  خداناخواسته تلفات انسانی و بیت المال افزایش نیابد.

 منبع:پیام بشرویه

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی