یوسفی پور

هودر:علیرضا یوسفی‌پور در خصوص فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس اظهار داشت: در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منظور تامین مسکن محرومان به ویژه روستاییان در چهارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تشکیل و از ۲۱ فروردین تا ۳۱ فروردین  بنام دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) نام‌گذاری شده است.

وی به بیان مهم‌ترین وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: تامین مسکن محرومان به ویژه روستاییان، مطالعه و بررسی در زمینه تشخیص و تعیین نیازمندی‌های مسکن محرومان اعم از روستایی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با همکاری و مشارکت و خودیاری مردم و دستگاه‌های مختلف، تهیه طرح مجتمع‌های زیستی و واحدهای مسکونی ارزان قیمت، تهیه و واگذاری زمین به متقاضیان در روستاها، کمک در جهت تامین مصالح ساختمانی کشور از طریق تولید–تهیه و توزیع از مهم‌ترین فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس است.

ساخت ۲۰۸ واحد مسکونی در طبس و دیهوک توسط بنیاد مسکن

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس بیان داشت: نظارت بر پرداخت و مصرف وام‌های قرض‌الحسنه مسکن روستایی، تهیه طرح‌های هادی، اجرای طرح هادی، تهیه و ارائه طرح‌های لازم برای بازسازی و نوسازی مناطق مسکونی آسیب دیده در اثر حوادث، صدور اسناد روستایی(قانون الحاقی ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن)، تهیه و اجرای بافت با ارزش و هدف گردشگری در روستاها از دیگر فعالیت‌های این بنیاد است.

یوسفی‌پور تصریح کرد:‌ در شهرستان طبس در بخش مسکن شهری تا کنون ۱۸۴ واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر طبس و ۲۴ واحد در شهر دیهوک از محل اعتبارات داخلی و سفر مقام معظم رهبری احداث و به متقاضیان واگذار نموده که از اعتبارات قرض الحسنه و تسهیلات بانک با کارمزد ۴ درصد و کمک بلاعوض استفاده نموده‌اند.

وی افزود: این بنیاد تعداد ۴۰ پروژه واحد مسکونی از محل اعتبارات داخلی بنیاد در شهر طبس در دست اجرا دارد که نیمسال نخست سال جاری به متقاضیان واجدشرایط واگذار خواهد شد و در راستای واگذاری مسؤولیت ساخت‌وساز مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این بنیاد در شهر عشق‌آباد جهت تعداد ۱۷۲ نفر از متقاضیان در قالب تعاونی مسکن و تعداد ۱۴۲ نفر در شهر عشق‌آباد و دیهوک از تسهیلات مسکن مهر به‌طور انفرادی تا سقف ۲۰۰ میلیون اقدام و عملیات اجرایی واحدها به پایان رسیده و جمعا ۳۱۴ واحد بهره‌برداری و تحویل متقاضیان شده است.

احداث و اختصاص ۵۶۱ واحد مسکونی به روستاییان طبسی

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: در بخش مسکن روستایی از ابتدا تا کنون ۵۶۱ واحد مسکونی مقاوم توسط این بنیاد در قالب مسکن محرومین در روستاهای این شهرستان احداث و به افراد واجد شرایط واگذار گردیده است.

یوسفی‌پور ادامه داد: تعداد ۱۲ واحد مسکونی در روستای ازمیغان از اعتبارات داخلی بنیاد و مشارکت مردمی و تسهیلات مسکن روستایی در حال ساخت می‌باشد که حداکثر تا پایان نیمسال نخست سال جاری به افراد واگذار خواهد شد.

وی در خصوص بهسازی مسکن روستایی عنوان داشت: در بخش بهسازی مسکن روستایی تا پایان سال گذشته بالغ بر سه هزار و ۸۹۱ واحد مسکونی با تسهیلات با کارمزد ۴ درصد در روستاهای شهرستان پرداخت و با نظارت دقیق ناظرین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقاوم‌سازی شده که در سال گذشته به هر واحد مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۵ درصد پرداخت شده است که بیشتر متقاضیان افراد جوان روستا می‌باشند.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس بیان داشت: این بنیاد با توجه به سیاست‌های حمایتی دولت جهت ساخت مسکن روستایی به هر متقاضی که بافت فرسوده خود را بازسازی نماید مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال وام با بهره ۵ درصد و ۴۰ میلیون ریال وام بلاعوض پرداخت می‌نماید.

یوسفی‌پور اضافه کرد: در بخش تعمیرات و مرمت مسکن روستایی از سال ۹۲ تا پایان سال گذشته تعداد ۱۸۸ فقره وام قرض‌الحسنه تعمیرات برای هر واحد ۲۰ میلیون ریال با کارمزد ۴ درصد پرداخت و در بخش وام و ودیعه مسکن شهری تا پایان سال گذشته در شهر طبس جمعا به مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به ۹۰ نفر از افرادی که فاقد مسکن و در منزل اجاره‌ای سکونت داشته‌اند به عنوان کمک ودیعه مسکن پرداخت شده است.

تهیه طرح هادی مصوب برای ۷۸ روستای بالای ۲۰ خانوار طبس

وی درخصوص واگذاری زمین در روستاها گفت: این بنیاد تا پایان سال گذشته جمعا سه میلیون و ۷۳۳ هزار و ۲۱۵ متر مربع تملک و تعداد سه هزار و ۵۸۷ قطعه در روستاهای سطح شهرستان شامل مسکونی، کارگاهی، آموزشی و تجاری به مساحت کل یک میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۷۶ متر مربع به متقاضیان واجدشرایط واگذار شده است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: در بخش صدور اسناد مالکیت اراضی روستایی از طریق قانون الحاقی از ابتدا تا کنون هشت هزار و ۸۹۲ جلد سند جهت واحدهای مسکونی روستاییان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در دو شهر عشق‌آباد و دیهوک و ۳۶ روستا صادر و تحویل مالکین شده است.

این مسؤول ادامه داد: در بخش تهیه و اجرای طرح هادی روستایی این بنیاد تا پایان سال گذشته برای کل ۷۸ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان طرح هادی مصوب تهیه نموده و هفت طرح هادی روستاهای شهرستان با توجه به درخواست دهیاران و شوراهای اسلامی بازنگری شده است.

یوسفی‌پور در خصوص اجرای طرح هادی تا پایان سال گذشته عنوان داشت: در ۳۸ روستا در سه بخش (مرکزی، دستگردان و دیهوک) طرح هادی اجرا گردیده که فعالیت‌های اجرا شده شامل اجرای جدول، زیرسازی، آسفالت، پیاده‌روسازی و سنگ‌فرش می‌باشد و از محل اعتبارات سال گذشته در ۱۶ روستا جمعا به مبلغ ۱۹ میلیارد ریال که مصوب شده است با توجه به تخصیص اعتبار تا پایان تیرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

حمایت بنیاد مسکن طبس از بافت‌های با ارزش و روستاهای هدف گردشگری

وی عنوان داشت: در بخش تغییر کاربری اراضی روستایی تا پایان سال گذشته تعداد ۱۳۹ فقره پرونده درخواست تغییر کاربری اراضی روستایی مورد درخواست اهالی روستاها و دهیاری و شورای اسلامی تشکیل و منجر به دریافت موافقت آن از کمیسیون مربوطه در مرکز استان شده است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: در بخش بافت با ارزش و هدف گردشگری بنیاد مسکن در راستای حفظ و حراست از بافت‌های با ارزش روستایی اقدام به تامین اعتبار و تهیه و اجرای آن می‌نماید که در همین راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در شهرستان طبس نسبت به شناسایی روستاهای نای‌بند، پیرحاجات، اصفهک(بافت با ارزش روستایی) ازمیغان و خرو (هدف گردشگری) اقدام نموده است که در همین راستا در طی سه سال گذشته از محل اعتبارات ملی سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جهت روستای نای‌بند جهت جداره‌سازی اختصاص یافته است که این موضوع باعث ایجاد تحول عظیم در منطقه در قالب جذب توریست و گردشگر خواهد شد.

منبع:فارس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی