2286494

هودر:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طی سال جاری ۱۲ طرح بزرگ صنعتی در استان به بهره برداری می رسد.

داوود شهرکی شنبه شب در شورای اداری خراسان جنوبی گفت: طی سال جاری ۱۲ طرح صنعتی با دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: امید است با افتتاح این طرح ها دو هزار و ۵۰۰ نیرو در سطح خراسان جنوبی به کارگیری شوند.

شهرکی با اشاره به دیگر برنامه های پیش بینی شده برای سال جاری بیان کرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی صنفی، تجهیز معادن و راه اندازی نمایشگاه صنفی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای سال جاری است.

وی بیان کرد: همچنین عملیات اجرایی چهار طرح با سرمایه گذاری ۷۳۰ میلیارد تومان از سال ۹۴ در استان آغاز شده که امید است طی سال جاری به اتمام برسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال گذشته بیان کرد: طی این مدت  عملیات ژئوفیزیک هوایی در  ۲۵۰ هزار کیلومتر انجام شد.

وی با بیان اینکه نتایج این عملیات طی سال جاری اعلام می شود، گفت: همچنین طی سال گذشته شش پهنه اکتشافی با ۲۳ هزار کیلومتر مربع به شرکت های معدنی داخلی و خارجی واگذار شد.

شهرکی با بیان اینکه ۵۵۰ تن ذخایر معدنی شناسایی شده در دولت تدبیر و امید داشته ایم، اظهار کرد: همچنین ۹۰۰ محدوده اکتشافی که سال ها راکد بود، طی سه مرحله فراخوان عمومی واگذار شد.

وی از افزایش ۱.۵ میلیون تن ظرفیت استخراج معادن خبر داد و گفت: طی سال جاری ظرفیت استخراج معدن زغال به ۴۵۰ هزار تن افزایش می یابد.

شهرکی پرداخت تسهیلات به ۴۱۰ واحد تولیدی را از دیگر اقدامات اجرایی دانست و گفت: ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به این تعداد واحد تولیدی پرداخت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به بهره برداری از کارخانه سیمان باقران، گفت: همچنین کک طبس نیز با ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۳۰۰ نفر اشتغال طی سه ماهه ابتدای سال جاری افتتاح می شود.

منبع:مهر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. احمد لطفی

    ضمن تبریک سال نو به مسئولین اجرایی شهرستان طبس بخصوص دست اندرکاران گردشگری و بوم گردی بنده حرفی برای گفتن ندارم فقط میخواهم به عرضتان برسانم که منطقه کال جنی مربوط به روستای تشکانان بوده وهست که متأسفانه مدت یکسال است که با بی تجربگی مسئول محترم میرات فرهنگی و عدم آگاهی مسئولین خبری شهرستان در تمام فضاهای مجازی بنام توابع ازمیغان ثبت و منتشر گردیده که امیدوارم خداوند را مد نظر قرارداده ودراین مورد تجدید نظر نمایند وکمی هم به آخرت فکر کنند و از مادیات دنیوی پرهیز نمایند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی