طلایی 3

هودر:سیدمهدی طلائی‌مقدم در خصوص تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی و با توجه به شعار سال، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی از مقوله تولید ملی تفکیک ناپذیر است چون در حمایت از تولید ایرانی می‌توان زمینه افزایش کیفی محصولات، اشتغال‌زایی و رونق بازار اقتصادی را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: در مقوله اقتصاد مقاومتی باید به موضوع فرهنگ مصرف و صرفه‌جویی توجه کرد و آن را برای مردم تبیین کرد تا در مقابل تنگاهایی که دشمن برای اقتصاد ایران ایجاد کرده بتوانیم سربلند بیرون بیابیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس حمایت از تولیدات داخل شهرستان و استان را امری واجب دانست و افزود: دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه باید با هم همکاری و هم‌پوشانی داشته باشند تا بتوان در راستای توجه به اشتغال و تولیدات داخلی اقدامات مناسبی صورت داد.

طلائی‌مقدم خاطرنشان کرد: توجه به تولید و اشتغال‌زایی به عنوان محور اصلی اقتصاد مقاومتی به حساب می‌آید و رونق بخشی به اقتصاد روستاها از طریق مشاغل خانگی و توسعه گردشگری، کاستن از بروکراسی اداری و تسریع در انجام امور، تفسیر قوانین و دستورالعمل‌ها بر اساس ویژگی‌های خاص شهرستان، حرکت به سمت دولت و شهروند الکترونیک بخشی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین اضافه کرد: تحقق درآمدهای پایدار برای شهر، مدیریت نیروی انسانی و مدیریت هزینه‌ها، تعاملات بین دستگاهی برای کاستن از هزینه انجام پروژه‌ها، مدیریت منابع موجود و افزایش بهره‌وری، توجه به حوزه گردشگری با توجه به امنیت موجود در شهرستان طبس، مبارزه با فرار مالیاتی، قاچاق کالا و مفاسد اقتصادی، جلب مشارکت مردم از جمله مواردی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: اقتصاد مقاومتی در واقع انجام استحصال برای ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی است و معدن یکی از موضوعات جدی در مبحث اقتصاد مقاومتی است و مقام معظم رهبری هم در سیاست‌های ۲۴ گانه خود و صحبت‌های مکرر به آن تاکید کردند که در این حوزه بیشتر تلاش شود.

منبع:فارس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی