هودر:طلائی,فرماندارویژه:لذتی که درخدمت به مردم است درهیچ لذتی نیست/دهیاران وشوراها نوک پیکان دستگاه عریض وطویل دولتند…

به گزارش پایگاه خبری هودر معاون استاندار افزود:درشهرستان طبس بامشاوره هایی که شده است چشم انداز شهرستان تبیین شده است ولذا از عزیزان مسئول میخواهم که بادرنظرگرفتن اسناد بالادستی خصوصا سند چشم انداز پروژه ارائه داده وکار انجام دهند.

425313819_121654

 

وی گفت: بایدظرفیتهای روستاها توسط دهیاران و شوراها شناسایی شود.

طلائی مقدم ضمن تبیین وتشریح افقهای سند چشم انداز گفت :شهرستان طبس شهرستانی متحد ویکپارچه است که نباید به زبان تنها باشد “وباید عملا انجام گردد.

فرماندار ویژه تصریح کرد : دنبال هم عقیده کردن طیفهای سیاسی وجناحی نیستیم اما شنیدن صدای واحد به مرکز استان و پایتخت خواسته ی ماست.

وی گفت :شهرستان طبس منطقه ای معدنیست و باید قطب زغال سنگ شود”یعنی یک شهرستان صنعتی”اتفاقی که میافتد پس از فراوری رفع مشکل اشتغال است.

وی افزود:شهرستان طبس تنها نقطه ی استان است که ریل راه اهن دارد”وراه اندازی صنایع جوار ریلی ازاهداف سند چشم انداز است.

طلایی مقدم موضوع کشاورزی ودامپروری مبتنی بر مباحث صنعتی  باتوجه به شرایط کمبود ابی شهرستان طبس را از دیگراهداف سند چشم انداز برشمرد.

وی قطب گردشگری شدن شهرستان را نیز مهم دانست وگفت:ما اکنون درشرایط مساعدی هستیم وصنعت توریسم دست یافتنیست که با کمترین هزینه بیشترین درامد را داراست که به جرات طبس بالاترین ظرفیتها را درگردشگری مذهبی “اکوتوریسم” دارد

وی گفت:تبدیل شهرستان طبس به قطب پزشکی استان اخرین هدف از سند چشم انداز است که به مرور اقداماتی درحال انجام است که راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی درطبس ازپیگیریهاست که مستلزم همراهی همگان است.

وی درخصوص انتخابات گفت: اول به همه ی عزیزان توصیه میکنم درانتخابات مجدد کاندیدا شوند وسپس دعوت از احاد مردم برای شرکت درانتخابات است که خونهای زیادی برای حفظ نظام داده شده است.

معاون استاندار گفت :دهیاران وشوراها با عزیزان هیئتهای اجرایی ونظارت همکاری داشته باشندتا انتخاباتی پرشور را شاهد باشیم.

429708715_148377

غلامی رییس شورای بخش مرکزی در این همایش بیان داشت: پنج روستای محمداباد,دشتغران,جمز,جوخواه,ازمیغان

بیشترین مصورسازی وارائه گزارش به شورای بخش مرکزی را داشته اند

 

429720122_146938

قربانی نیز در این مراسم در سخنانی کوتاه گفت:امروز باید به حال شوراهای بخش ها گریست

این عضو شورای شهرستان طبس مشکلات شوراها را در بخشهای مربوطه یادآور شد و خواستار توجه بیشتر مسولین به این مناطق شد.

رییس شورای بخش دستگردان همچنین ازمهندس طلائی فرماندار ویژه شهرستان طبس برای پیگیری واستقرار اداره امور عشایری دربخش دستگردان تقدیر کرد.

لازم به یادآوری است که فرماندار ویژه شهرستان دراین همایش در خصوص اداره عشایر گفت:عشایر برای بخش دستگردان است و جای هیج گونه نگرانی نیست.

وی خاطر نشان کرد:طبق سرشماری قبل و تا پایان سال ۹۷ تنها عشایر شهرستان فقط مختص بخش دستگردان میباشد و در صورتی که در سرشماری سالهای بعد عشایر دیگری در دیگر بخشها شناسایی شد خدمت رسانی به این عزیران هم انجام خواهد گرفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان همچنین در نامه ای به ریس سازمان جهادکشاورزی استان خواستار استقرار مسئول عشایر شهرستان در شهر عشق اباد به جهت ارایه خدمات بهتر به عشایر این منطقه شد.

طلایی که برای بررسی مشکلات عشایر بخش دستگردان روز گذشته سفری به این منطقه نیز داشت در نامه خود به مهندس ولی پورمطلق آورده است:پیرو مذاکرات انجام شده و با عنایت به اینکه جمعیت قالب عشایر شهرستان در بخش محروم دستگردان مستقر بوده و با مشکشلات و مسایل عدیده ای روبرو هستند و ضوروت دارد به هر طریق ممکن خدمات مذکور در بخش دستگردان ارایه گردد و از طرفی امکان ایاب و ذهاب این عزیزان به لحاظ مسافت زیاد تا مرکز شهرستان مقدور نمی باشد خواهشمند است دستور فرمایید مسئول محترم عشایر شهرستان در شهر عشق آباد مرکز بخش دستگردان مستقر و ارایه خدمات فرمایند

در پایان این مراسم توسط ریس دفتر امام جمعه و فرماندار ویژه شهرستان از قربانی و غلامی روسای شورای بخشهای دستگردان و مرکزی طبس تجلیل شد.

 

426026622_246141 429823256_149353

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. دلسوز

    با سلام سوال داشتم از نامه ای صحبت شد که جناب آقای فرماندار به رئیس سازمان جهادکشاورزی نوشتن مگر متولی عشایر اداره کل عشایر نیست؟و آیا در خصوص قول استقرار دائم اداره عشایر در بخش دستگردان اقداماتی صورت گرفته و نتیجش چی شده ؟با تشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی