3112

روزهای آرمانی شورای شهر طبس/از افتتاح یک آجیل‌فروشی تا استیضاح شهردار⚜

چهارمین دوره شورای اسلامی شهر طبس که ابتدا با شعارهای زیبا و آرمانی تشکیل شد پس از گذشت بیش از سه سال از آغاز به کار خود برای افتتاح یک #آجیل‌فروشی پیش قدم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، چهارمین دوره شورای اسلامی شهر طبس که ابتدا با شعارهای زیبا و آرمانی تشکیل شد پس از گذشت بیش از سه سال از آغاز به کار خود برای افتتاح یک آجیل‌فروشی پیش قدم شد.

طی چند روز گذشته رئیس و برخی از اعضای شورای شهر طبس برای افتتاح یک آجیل‌فروشی که از نزدیکان یکی از اعضا شورا بوده است رمان افتتاح بریده‌اند.

افتتاح یک آجیل‌فروشی شخصی در حد انتظارات مردم از شورای شهر نیست، آیا افتتاح یک فروشگاه آجیل‌فروشی وظیفه شورای شهر طبس است، آیا شورای شهر نباید دنبال مسائل کلان و مهم شهرنشینی و توسعه زیرساخت‌ها باشد؟

این موضوع درحالی است که اعتراض مردمی ‌به دنبال داشته و حتی شورای چهارم با توجه به وعده‌های انتخاباتی خود هنوز تاکنون عملکردی به مردم ارائه نداده‌اند.

اگر آقایان شورای شهر آمادگی دارند در افتتاحیه‌های کسبه طبس شرکت کنند پیش‌قدم شوند، بزودی بازارهای زیادی در طبس افتتاح خواهد شد که اعضای شورای شهر باید برای هر مغازه آن رمان افتتاح ببرند.

با توجه به اینکه شورای شهر با رأی مردم و برخاسته از دل مردم هستند و باید هر از چند گاهی با شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی گزارشی از عملکرد و مشکلات و موانع موجود را در اختیار مردم قرار دهند اما شاهد فعالیت خاصی در این خصوص نبوده‌ایم.

حداقل حق مردم طبس این بود که شورای شهر عملکردی از خود به مردم ارائه می‌دادند که این اتفاق برخلاف اکثر شهرهای کشور تابه‌حال نیفتاده است.

بیش از سه سال است جلسات شورای اسلامی شهر طبس پشت درهای بسته برگزار می‌شود و چندان خبری از آن به بیرون درز نکرده است و این در حالی است که در بسیاری از نقاط کشور به‌ویژه کلان‌شهرها یک پای ثابت جلسات شورای شهر خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند تا عملکرد منتخبان مردم را اطلاع‌رسانی کنند اما شورای شهر طبس همچنان اصرار به برگزاری جلسات در هاله‌ای از ابهام و پشت درهای بسته دارد.

اگر به حافظه تاریخی شهروندان طبس رجوع کنیم نخستین صحبت‌ها و شعارهای این جمع هفت نفره مبنی بر شفاف‌سازی عملکرد و برگزاری جلسات در صحن علنی و حتی نصب مانیتور در سالن عمومی شورا برای رصد جلسات توسط مردم بود که بیش از همه اعضای تازه‌ وارد شورا به این شعار دامن می‌زدند.

اکنون کمتر شهروند طبسی می‌داند که شورای شهر منتخب مردم در چند سال پس از برگزاری انتخابات چه اقداماتی انجام داده است؟ و شفاف‌سازی نیز انجام نشد و حتی یک نشست خبری و یا حضور در جمع مردم نیز نداشته‌اند و معمولاً خبرهایی که هر از چند گاهی از شورا به بیرون درز کرده است به دلیل وجود دودستگی و اختلاف بین اعضا بوده است.

شورای شهر طبس به جلسات مخفیانه خود ادامه داده و طی همین مدت گذشته با نگاهی عجیب، استیضاح شهردار طبس را وسط کشید که برای مردم بسیار جالب بود، استیضاحی که شهردار در نشست خبری آن را تایید و در این خصوص گفت: استیضاح شهردار نیازمند چند گام اولیه است؛ ابتدا اعضای شورا سؤالات خود را از شهردار می‌پرسند که چنانچه قانع نشوند، پرسش‌ها را به‌صورت مکتوب تکرار کرده، و این طرح سؤال می‌تواند تا چند مرحله تکرار شود.

شهردار طبس با اشاره به اینکه این موضوع تا پرسش مکتوب مرحله اول پیش رفت، بیان کرد: اعضای شورای شهر قبول ندارند که این پرسش‌ها در راستای طرح استیضاح شهردار بوده است.

وی عنوان داشت: اعضای شورای اسلامی شهر طبس از بنده به‌صورت مکتوب برای حضور در جلسه شورا دعوت کردند تا به سؤالات شفاهی آنان پاسخ ارائه شود؛ هر یک از اعضای شورا، سؤالات متعددی را مطرح نموده و بنده سؤالات را یادداشت کردم که حدود ۳ صفحه شد و به دلیل طولانی شدن جلسه و تعداد زیاد سؤالات، فرصتی برای پاسخ باقی نماند؛ ۲ روز بعد همان سؤالات را به‌صورت مکتوب برای من فرستاده و خواستند که طی ۴۸ ساعت پاسخ دهم و من کتباً اعلام نمودم که طی مهلت قانونی ۱۰ روزه پاسخ خواهم داد.

وی اضافه کرد: پاسخ سؤالات را طی مهلت قانونی به‌صورت مکتوب آماده کرده و تحویل شورا دادم؛ در جلسه بعد شورا که حاضر شدم مشخص شد که اعضای شورا از پاسخ من قانع شده‌اند و طرح استیضاح به‌طور کلی منتفی شد.
منبع:فارس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی