index

به گزارش بهداشت نیوز ، دکتر سید حسن هاشمی امروز در آیین بهره برداری ازمرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۷۸ تختخوابی رازی در بیرجندضمن قدردانی از همه مسئولان استانی گفت: خدا رو شکر می کنم که امروز در مرکز استان خراسان جنوبی شاهد بهره برداری از طرح هایی هستیم که باعث کاهش آلام، درد و رنج مردم می شود.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدید امروز خود از بیمارستان آموزشی پژوهشی رازی گفت: این بیمارستان در عین مجهزبودن ، دارای اساتید ، همکاران مجرب و کارکنان صمیمی استکه توجه و محبتآنها مکمل اقداماتی است که تا به امروز انجام شده است.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از همه کسانی که این پروژه را به سرعت به نتیجه رساندند گفت: شخصاً فکر نمی کردم بتوانیم در این دولت پروژه را تمام کنیم و این عیدی بسیار خوبی است که با همت همه مسئولین و دست اندرکاران به مردم این شهرستان داده شد.

دکتر هاشمی با بیان این که طبیعی است که همه شهروندان را به یک چشم ببینیم و البته آنهایی که محرومتر و به عبارتی مظلومتر هستند را ویژه تر ، خطاب به مردم بیرجند گفت: امروز افتخار می کنیم که به اندازه عمر این شهر ، تخت بیمارستانی ساخته شده است.

وزیر بهداشت در ادامه به موضوع محرومیتها در برخی شهرها اشاره کرد و با بیان این که حدود ۴۰ سال پیش ۷۰ درصد جمعیت کشور روستایی بودندگفت: متاسفانه امروز برعکس شده و در حال حاضرتقریباً ۷۰ درصدجمعیت در شهرها زندگی می کنند و ۳۰ درصد در روستاها هستند و این رویداد مایه تاسف است، گفت: بخشی از بی توجهی ها به توسعه زیرساختهادر شهرها مربوط به خشکسالی است ولی بخش دیگر آن مربوط به کم توجهی خودمان بوده است.

دکتر هاشمی تاکید کرد: ظرف سه چهار دهه ما حتماً باید در مناطق محروم به ویژه استانهای مرزی مانند نهبندان یا دیگر مناطق مرزی که کارکرد امنیتی نیز دارند، حتماً خدماتمان را ویژه تر می دیدیم.

وزیر بهداشت با اشاره به سفر خود در اوایل انقلاب به نهبدان گفت: البته در مقایسه با وضعیت گذشته این شهر، در حال حاضر تغییرات زیادی ایجاد شده است و واقفم که چه خدمات ارزنده ای تاکنون انجام شده است و البته کافی نیست بنابراین اگر بخواهیم هم مردم در شهرهای مرزی و نقاط محروم امیدوار شوند و هم از نظر امنیتی کارکرد صحیحی پیدا کند باید خدمات مناسب تری ارائه بدهیم.

دکتر هاشمی یکی از مهمترین خدمات در مناطق محروم و مرزی را آموزش عالی دانست و گفت: آموزش عالی در حال حاضر وجود دارد ولی کافی نیست و باید توسعه پیدا کند و ما مصمم به این امر هستیم .

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تلاشها واقدامات رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ارتقای حوزه سلامت این استان، خطاب به وی گفت: بخشی از کارهایی که در مرکز استان انجام می شود را می توان به شهرها واگذار کرد و کارهای تخصصی و فوق تخصصی را در ستاد انجام داد.

دکتر هاشمی با بیان این که مردم علاوه بر آموزش باید در حوزه خدمات هم مطمئن باشند که این خدمات بین شهر و روستا و مراکز استان ها تفاوتی ندارد، افزود: البته ما مصمم هستیم که با رعایت همه قوانین و کمبودها این خدمات را ارائه بدهیم و درتمام شهرهای استان، با توزیع مناسب پزشکان متخصص، مصالح مردم و منابع کشور را را در نظر بگیریم.

وزیر بهداشت در ادامه از راه اندازی مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی در این شهر خبر داد و گفت: این گونه مراکز باید در مرکز استانایجاد شود و در شهرهای دیگر استان خدماتی ارائه شود که از آمد و شد مردم جلوگیری شود.

دکتر هاشمی در ادامه از سفر رئیس جمهور به این استان ظرف یکی دوماه آینده خبر داد .

وزیر بهداشت در ادامه به سایر پروژه های افتتاح شده در این استان از جمله ساخت، تجهیز و راه اندازی مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی ایرانمهر اشاره کرد و گفت: از همه خیرین و کسانی که در به انجام رسیدن این پروژه کمک کردند قدردانی می کنم.

دکتر هاشمی همچنین به پروژه های قبلی افتتاح شده در این استان اشاره کرد و گفت:در سفر قبلی، اورژانس بسیار مجهز و زیبایی که در کل کشور کم نظیر است، راافتتاح کردیم . همچنین کلینیک تخصصی با ۲۰۰۰ متر زیر بنا افتتاح شد و در عین حال بهسازی اورژانس دیالیز بیمارستان با ۲۴۰۰ متر زیر بنا، راه اندازی دو پایگاه اورژانس هوایی در بیرجند و طبس نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این دولت بود.

وزیر بهداشت با اشاره به توزیع ۴۸ دستگاه آمبولانس مجهز، به راه اندازی بیمارستان طبس در سال گذشته اشاره کرد و گفت: یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی نیز که در دولت قبل ساخته شده بود در این دولت تجهیز و به بهره برداری رسید.

دکتر هاشمی از راه اندازی ام آر آی و سی تی اسکن برای بیمارستان طبس و امام رضای بیرجند خبر داد و گفت: راه اندازی بخش های جراحی مغز،افزایش تخت ویژه در قائن، فردوس و طبس ، NICU، ICU، PICUو بخش روان پزشکی نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این استان است.

وزیر بهداشت گفت: در فروردین یا اردیبهشت ماه ۹۶ نیز بیمارستان فردوس در این استانبه بهره برداری می رسد.

دکتر هاشمی راه اندازی ۲۲ اتاق ویژه زایمان طبیعی، درمان سکته های حاد قلبی و همچنان مغزی را از دیگر اقدامات دولت در این استان عنوان کرد.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از دکترقائمی در پذیرش مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گفت: پذیرش این مسئولیتیک کار جهادی است زیرا ایشان یکی از بزرگترین جراحان مغز دنیا هستندکه خودشان را وقف هم استانی های خود کرده اند زیرا کار اجرایی مشکلات زیادی دارد.

دکتر هاشمی همچنین از اقدام وی در عمل جراحی مغز یکی از بیماران این شهر قدردانی کرد و گفت: طبق فرمایشاتحضرت آیت ا… وحید خراسانی، شغل پزشکی بسیار با افتخار است زیرا دعای بیماران همراه شماست.

وزیر بهداشت در ادامه به ساخت و راه اندازی خانه های بهداشت، پایگاه های بهداشتی ومراکز جامع سلامت اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۶۰ پروژه نیز تا شهریور ماه سال آینده در این استان کامل خواهد شد.

وی از تشکیل پرونده الکترونیک برای بیش از ۹۰ درصد مردم این استان خبر داد و افزود: سال گذشته در سفر به این شهر دانشکده پرستاری و خوابگاه حدود ۳۰۰ نفری و چندین مرکز دیگر را راه اندازی کردیم.

دکتر هاشمی با بیان این که اقداماتآموزشی بسیار زیادی در جهت بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صورت گرفته است ، گفت: نسبت به آموزش برادران و خواهران افغان چه در رشته مغز و سایر رشته های پزشکی و دندانپزشکی اقداماتی شده که البته اولویت با فرزندان بومی ماست ولیبرای پیشگیری از ورود بیماری از آنسوی مرزها لازم است نیروی انسانی همسایه شرقی توانمند شوند.

وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر این کهبهتر است برای جلوگیری از بیماری و صرف هزینه برای درمان “پیشگیری”کنیم، گفت: با تحرک، ورزش، استفادهکمتر از روغن، شکر، و نمک می توانیم از بیماری ها جلوگیری کنیمو پیشگیری مقدم بر درمان است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی