امیر

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: درست است که دولت بودجه خود را کم کرد؛ اما این کمبود بودجه در مجلس اتفاق نیفتاد و کل بودجه استان بطور چشمگیری افزایش یافت و توانستیم بودجه استان را ۷۰ درصد بیشتر از رقم پیشنهادی دولت ببندیم.

به گزارش کانال خبری این نماینده؛ محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم  فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی  در خصوص بودجه سال ۹۶ اظهارکرد: افزایش بودجه استان توسط خود نمایندگان مجلس انجام شد گفت: در واقع تعدادی از استان ها مصوباتی را از مجلس گرفتند و از افزایش بودجه بهره مند شدند؛ که یکی از این استان ها خراسان جنوبی بود.

امیرحسنخانی با اشاره به اینکه دولت درخصوص ردیف بودجه راه آهن استان در سال ۹۶؛ مبلغی بیش از ۵ میلیارد تومان و نصف بودجه مصوب شده سال گذشته را پیشنهاد کرد گفت: بودجه راه آهن استان ما در مقایسه با ردیف بودجه راه آهن سایر استان ها در سال ۹۶ بسیار اندک است و اصلا رقمی به حساب نمی آید و قابل مقایسه نیست.

وی بیان کرد: بلاخره دولت اعتباری ندارد و برای راه آهن خراسان جنوبی عزم جدی ندارد که نمیدانم دلیل آن چیست، شاید بقیه استان ها برای راه آهن شهر خود کارهایی را شروع کرده اند که ما نکرده ایم، یا اگر اعتباری به راه آهن سایر استان ها اختصاص می دادند این پروژه ها به سرانجام می رسید؛ اما ریل ما متاسفانه هنوز در مرحله مطالعاتی است و هنوز اجرا شروع نشده است، در حالی که هر چه زودتر اجرا شود به نفع استان خواهد بود.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی اظهارکرد: علاوه بر کاهش بودجه راه آهن؛ قسمتی از بودجه هایی هم که توسط برخی از مدیران اعلام شد که برای توسعه راه های استان گرفته شده است؛ هم کاهش پیدا کرده است.

امیرحسنخانی افزود: چون پایان سال است و دولت نتوانسته اعتبارات را تامین کند؛ این اعتبارات هم کاهش پیدا کرده است و بهتر است میزان کاهش این اعتبارات را از خود مدیران جویا شد.

وی با شاره به اینکه به هر حال بودجه خوبی را برای سال آینده استان در مجلس مصوب کردیم که امیدواریم محقق شود گفت: مجمع نمایندگان استان در خصوص بودجه راه آهن هم یک ماده الحاقی پیشنهاد داد و ریل سواحل مکران تا مشهد که مورد تاکید مقام معظم رهبری و منطبق با مسیر ریل خراسان جنوبی است ، به عنوان یک بند الحاقی پیشنهاد داده شد و مجلس هم این پیشنهاد را مصوب کرد.

نماینده مردم  فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: بر اساس این مصوبه قرار شد ۱۰ درصد از منابع شرکت زیرساخت به این خط اختصاص پیدا کند که این غیر از ردیف بودجه و رقم قابل قبول و بالایی است؛ مثلا اگر بودجه شرکت زیرساخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان باشد؛ ۱۰ درصداین مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان می شود.

امیرحسنخانی ادامه داد: ردیف بودجه راه آهن که دولت پیشنهاد کرده است بیش از ۵ میلیارد تومان است و به هر دلیلی ردیف خوبی برای راه آهن استان در بودجه نیامده است و نظر دولت بیشتر روی مشارکت؛ منابع خارجی و فاینانس است که این خیلی کار سختی است و باید در این خصوص تلاش کنیم تا مصوبات مختلفی را بگیریم.

وی بیان کرد: البته پیمانکاران قوی هم در استان نداریم و در واقع پیمانکاران حاضر نیستند هزینه کنند و بعدا پول خود را دریافت کنند، تاکنون هم همه پیمانکاران استان آمدند کارکردند؛ اما پولشان تمام شد و اکنون کلی بدهکار شدند و مشکل پیدا کردند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با اشاره به عدم هماهنگی برخی مدیران استان با نمایندگان هم گفت: هر چه در استان هماهنگ تر و یک صدا تر و وحدت داشته باشیم، یقینا بیشتر می توانیم کار کنیم.

امیرحسنخانی اظهارکرد: برخی از نمایندگان هم درخصوص عدم تعامل دلخور بودند و عمدتا کارهایی که درخصوص افزایش بودجه سال ۹۶ استان انجام شد در سطح مدیریت کلان و معاونت رئیس جمهور بود که همه نمایندگان حضور داشتند و پیشنهادی که برای درنظر گرفتن ردیف جدا و ویژه ای برای استان دادیم، که نوبخت هم این کار را کرد و این اتفاق افتاد.
وی ادامه داد: مدیران هم مخالف افزایش بودجه استان نیستند و حتما استاندار هم از افزایش بودجه دفاع می کند و جلساتی را در این خصوص داشته است؛ اما نمی توانیم بگوییم فقط ما بوده ایم و کس دیگری در کار نبوده است،اما وحدت ما کم است و باید بیشتر وحدت داشته باشیم.

نماینده مردم  فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع وحدت در استان یک طرفه نیست؛ بلکه دو طرفه است و گاهی استاندار و گاهی هم نمایندگان تمایل به تعامل ندارند گفت: تا جایی که من به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان توانسته ام هماهنگی انجام دهم؛ انجام داده ام و در جلسه با معاون اول رئیس جمهور که تاکید ما حضور استاندار بود و از وی دعوت کردیم؛ استاندار حضور یافت و برخی جلسات دیگر را هم که اعلام کرده ایم حضور یافته است

 

اقدامات خوبی در راستای طرح تحول سلامت انجام شده است

رییس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی گفت: اگرچه اجرای این طرح با مشکلاتی مواجه است، اما اقدامات خوبی در راستای سلامت مردم انجام شد و مشکلات این طرح نیز به همت مسئولان برطرف خواهد شد.

به گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، محمدرضا امیرحسنخانی، رییس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی، صبح امروز (۱۶ اسفندماه) در مراسم رسمی افتتاح بیمارستان رازی بیرجند اظهارکرد: دکتر هاشمی بهترین عملکرد را بین وزرای دولت یازدهم دارد.

وی ادامه داد: قریب به ۵۰۰ تخت در دوره وزارت دکتر هاشمی به بیمارستان‌های استان افزوده شده که این اقدام بی‌نظیر است.

رییس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: تا کنون هرجا که بیمارستانی ساخته شده از بهترین تجهیزات استفاده شده است.

امیر حسنخانی اظهارکرد: امروز شاهد رفع محرومیت در خراسان‌جنوبی هستیم و مردم خیالشان از بابت رفع مشکلات درمانشان راحت شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، تصریح کرد: اگرچه اجرای این طرح با مشکلاتی مواجه است، اما اقدامات خوبی در راستای سلامت مردم انجام شد و مشکلات این طرح نیز به همت مسئولان برطرف خواهد شد.

رییس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت پزشکان در خراسان‌جنوبی، گفت: پزشکان این منطقه با کمترین میزان توقع بهترین خدمات را ارائه می‌کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی