پرویزی

هودر:استاندارخراسان جنوبی که صبح امروز به مناسبت روز مهندس و در جمع جامعه بانوان مهندس استان سخن می گفت به اقدامات دولت تدبیر و امید در استفاده از توان اجرایی بانوان در عرصه های مدیریتی اشاره کرد و افزود: استفاده از توان بانوان در پست های اجرایی و مدیریتی از سوی دولت تدبیر وامید کاری اعتقادی است نه اقدامی سیاسی.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی اکبر پرویزی، با بیان اینکه دولت به دنبال کاهش تصدی گری و واگذاری امور به بخش خصوصی است، گفت: جامعه مهندسی استان بهترین تشکل برای واگذاری بخشی از امور و کارها در زمینه های مختلف اجرایی ، عمرانی، فنی و مهندسی است که باید بیش از پیش به نقش و جایگاه والای خود واقف باشند.
رئیس ستاد انتخابات استان، به در پیش بودن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور اشاره کرد و افزود: این انتخابات بهترین فرصت به منظور حضور بانوان در عرصه های سیاسی و اجتماعی است که می توانند با ثبت نام در انتخابات شوراها بخش اعظمی از امور در شهرها و روستاها را بر عهده گیرند.
پرویزی، به دو وظیفه مهم مسئولین در انتخابات پیش رو اشاره کرد و ادامه داد: تشویق و ترغیب به ثبت نام افراد برای کاندیداتوری در این انتخابات و نیز زمینه سازی به منظور حضور گسترده و با شکوه مردم در پای صندوق های رای مهمترین وظیفه مسئولین و برگزارکنندگان این انتخابات است.
وی با بیان اینکه به هیچ فرد یاگروهی اجازه دخالت در انتخابات را نخواهیم داد افزود: انتخاب افراد حق طبیعی و مسلم شهروندان عزیز است از این رو انتخابات مردم هرچه که باشد از آن حمایت خواهیم کرد.
مقام عالی دولت در استان، به نقش مهم بانوان در عرصه های مختلف ازابتدای انقلاب اسلامی اشاره کرد وافزود: بانوان چه در پیروزی انقلاب اسلامی، چه در دوران ۸ سال دفاع مقدس و نیز در عرصه های علمی، آموزشی و پژوهشی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته و دارند.
پرویزی، با اشاره به اینکه بانوان با توجه به حساسیت و ظرافتی که در کارها دارند ، دقت بیشتری نیز در انجام وظیفه به خرج می دهند، گفت: بانوان در عرصه های قانون گذاری، قضایی و نیز مباحث اجرایی و احراز پست های مدیریتی تاکنون بسیار موفق عمل کرده اند.
وی با بیان اینکه بانوان نقش اصلی و اساسی در تربیت نسل های بعدی بر عهده دارند ، افزود: یکی از مهمترین شروط پررنگ تر شدن نقش بانوان در عرصه های مدیریتی ، قبول توانایی ها خانم ها از طرف جامعه بانوان است چرا که در غیر این صورت ممکن است نتوان به اهداف مورد نظر دست یافت.
استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه در کمیسیون ماده ۵ استان از ظرفیت و توان جامعه مهندسی استان استفاده شده است، افزود: مهندسین و جامعه بانوان مهندس استان می توانند پیشنهادات عملی و قابل اجرای خود را ارائه نمایند تا در انجام امور مرتبط بتوان از آنها بهره گرفت.
پرویزی، به ظرفیت های معدنی استان اشاره کرد و ادامه داد: ۲۱هزار کیلومتر از پهنه معدنی استان که قبلاً به افراد واگذار شده بود به دلیل عدم بهره برداری از معادن از آنها گرفته شد و بنا داریم مجدداً با طی مراحل اداری آنها را به افراد واجد شرایط واگذار نماییم.
وی به دو شرط مهم در واگذاری پهنه های معدنی و معادن در استان به افراد اشاره کرد و ادامه داد: داشتن اهلیت و نیز دارا بودن توان فنی، مهندسی و مالی از جمله مهمترین شروط واگذاری معادن به افراد است تا بتوان از ظرفیت های بسیار مناسبی که در این زمینه وجود دارد به نحو مطلوب و مناسب بهره برداری کرد.
مقام عالی دولت در استان، به ظرفیت های کاری در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: علاوه بر این در حوزه گردشگری نیز ظرفیت ها و توان بسیار مناسبی در استان وجود دارد که جامعه مهندسی می تواند با ورود به آن علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی از این ظرفیت ها به نحو مطلوب استفاده کند.
پرویزی، به راه اندازی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و استان اشاره کرد و افزود: آماده واگذاری پروژه های نیمه تمام و حتی پروژه های افتتاح شده به بخش خصوصی به منظور راه اندازی و استفاده مطلوب از آنها هستیم.
وی بابیان اینکه دولت نباید رقیب بخش خصوصی باشد خاطر نشان ساخت: باید تلاش کنیم تا گره هایی که سال ها بر تار و پود استان زده شده با هم فکری و استفاده از توان مهندسی باز شود و این امر محقق نخواهد شد جز با هم افزایی و استفاده از تمامی ظرفیت های کاری و اداری در بخش های مختلف.
وی با بیان اینکه مردم از کمبود یا نبود امکانات نگران و ناراحت نخواهند شد ، گفت: هر گونه برخورد تبعیض آمیز و رفتارهای دوگانه با مردم موجب نگرانی و ناراحتی آنها خواهد شد؛ از این رو این گونه رفتارها به هیچ وجه پذیرفتنی نیست چرا که منجر به ایجاد بی اعتمادی عمومی خواهد شد.

این گزارش حاکیست، در این جلسه تعدادی از بانوان مهندس استان به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات کاری خود در حوزه های مختلف پرداختند.
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی