426010142_191304

به گزارش پایگاه خبری هودر:معاون اورژانس کشور با اشاره به اینکه ۷۰ درصد ماموریت های آمبولانس هوایی مربوط به مباحث ترافیکی است،گفت: به زودی خبرهای خوشی برای مدرن سازی ناوگان امداد هوایی خواهیم داد.

محمد سرور در حاشیه سفر به شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگار هودراظهار کرد: ارائه خدمات فوریت های پزشکی جزء اولویت های مهم وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران نوزدهمین کشور پهناور جهان است، افزود: الگوی ارائه خدمت در کشورهای پهناور به لحاظ رسیدن سریع بر بالین بیمار و انتقال سریع بیمار به مرکز درمانی تخصصی از اولویت های خدمات فوریت های پزشکی است.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با بیان اینکه در کشورهای پهناور الگو استفاده از خدمات آمبولانس هوایی است، گفت: بر اساس تصمیماتی که مقامات وزارت بهداشت اتخاذ کرده اند گسترش خدمات آمبولانس در دستور کار است.

 

وی با اشاره به اینکه دومین بالگرد هوایی استان خراسان جنوبی در شهرستان طبس راه اندازی خواهد شد، بیان کرد: این بالگرد سی امین بالگرد هوایی در کشور است.

سرور با بیان اینکه ارائه خدمت مدرن و گران جزء اولویت های وزارت بهداشت قرار گرفته است، بیان کرد: وزارت بهداشت پی گیر اضافه کردن ناوگان مدرن به آمبولانس های هوایی است و به زودی خبرهای بسیار خوبی در این زمینه اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد ماموریت های آمبولانس هوایی مربوط به مباحث ترافیکی است، اظهار داشت: در طبس دومین عامل مرگ و میر مباحث ترافیکی است لذا ارائه خدمات آمبولانس هوایی می تواند بسیار مفید واقع شود.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با بیان اینکه بر اساس آمار و محاسبات شش درصد درآمد ناخالصی ملی کشور در حوزه حوادث ترافیکی از بین می رود، عنوان کرد: خدمات آمبولانس هوایی می تواند جلوی این خسارت ها را تا حد بسیار زیادی بگیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی