image_13951118973906

هودر: بعد از سخنان اعضای شورای شهر و انتقادهای صریح از عملکرد قالیباف، دوباره نوبت به او رسید تا پشت تریبون قرار گیرد و به انتقادهای حدودا ۵ساعته اعضا و درخواست‌های مکرر آنها نسبت به استعفا و کنارگیری‌اش پاسخ دهد.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه اعتماد نوشت: محمدباقر قالیباف در مورد انتقاد به مدرک تحصیلی وی و مرتبط نبودنش با بحث مدیریت بحران مطرح شده بود نیز گفت: من در سال ٧١ و ٧٢ بحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران را در دانشگاه‌ها در سطح دکترا تدریس می‌کردم اما با این وجود ادعایی در این زمینه ندارم. او گفت که جزو نخستین کسانی بوده که در سن ١٧ سالگی در زلزله طبس حاضر شده است و ادامه داد: در زلزله رودبار نیز جزو نخستین کسانی بودم که با یک گروه ٣٠٠نفره پس از طی کیلومترها مسیر آن هم به‌طور پیاده به کمک زلزله‌زدگان پرداخته و در زمان حادثه بم نیز از آنجایی که فرمانده ناجا بودم صبح قبل از طلوع آفتاب نخستین روز در بم حضور داشتم و حالا یک نفر چقدر عمر می‌خواهد که در حوزه نظری و تجربی بتواند کارهایی در مورد مدیریت بحران انجام دهد.
قالیباف با بیان اینکه برنامه ۵ ساله دوم شهرداری در حوزه مدیریت بحران دغدغه‌مند ظاهر شده است، تصریح کرد: یکی از اعضای شورا انتقاد کرده است که چرا اطلس آتش‌نشانی شهر تهران را ارایه نکردید که باید بگویم در تاریخ ١١ آذرماه من این اطلس را امضا کرده و در ١٣ آذرماه نیز این نامه در شورای شهر ثبت شده است و حالا نمی‌دانم کجای شورای شهر است؟
وی با بیان اینکه من نمی‌خواهم بحث دو طرفه شود و لازم است ابهامات و ابعاد حادثه پلاسکو در جلسات تخصصی مورد بحث قرار گیرد، گفت: در حوزه تجهیزات هرگز ادعا نداریم که تجهیزات ما کامل است چرا که قطعا اگر به مانند حادثه پلاسکو دو اتفاق دیگر همزمان رخ می‌داد قادر به اداره کردن آن نبودیم. شهردار تهران با بیان اینکه هرگز مدعی نبودیم که تجهیزات ما مدرن است گفت: جای سوال است که آیا در بقیه دنیا حریق ساختمان‌های بلندمرتبه را با نردبان خاموش می‌کنند یا آیین‌نامه مقرراتی را اجرا می‌کنند؟
وی با بیان اینکه چه کسی مسوول این است که آتش‌نشانان ما تجهیزات خود را با پله از ساختمانی به ارتفاع ٨٠ تا ١٠٠ متر بالا بردند گفت: حالا که می‌گوییم ساختمانی بلندمرتبه در کوچه ۶ متری ساخته شده تاریخش را هم بفرمایید و بگویید که چه کسی باید رسیدگی کند؟ قالیباف با بیان اینکه اعضای شورا عنوان کردند که ٢۵٠ ساختمان بلندمرتبه پروانه ندارند گفت: تاریخ ساختش را هم نگاه کنید و بگویید که در زمان چه کسانی مجوز گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه در پردیس ٨٠٠ برج بالای ١٢ طبقه وجود دارد، گفت: جای سوال است آیا پردیس آتش‌نشانی دارد؟ جاده دسترسی دارد؟ بیمارستان دارد؟ در زمان مدیریتی چه کسی ساخته شده؟ وی با بیان اینکه مثال پردیس به این دلیل نیست که بگوییم در تهران اشکالی وجود ندارد، ادامه داد: ما در تهران مدعی هستیم کارمان در بین همه شاگردهای تنبل و تجدیدی بهتر است و ما بین تجدیدی‌ها، شاگرد زرنگ هستیم. وی با بیان اینکه برخی از اعضای شورا نسبت به درخواست بودجه برای خرید دوربین گلایه دارند گفت: نگوییم برای دوربین ٢ هزار میلیارد تومان بودجه خواستید اما برای آتش‌نشانی هیچ. یادمان نرود مهم‌ترین چالش تهران آلودگی هوا و تلفات این آلودگی بیشتر از پلاسکو است و دوربین را برای درست کردن آلودگی هوا می‌خواهیم و یادمان نرود که ما مسوول هستیم که همه شهر را و نه یک بخش را اداره کنیم. وی با بیان اینکه در مورد تجهیزات آتش‌نشانی باید ساعت‌ها جلسه کمیته فنی بگذاریم گفت: نمی‌شود در یک جلسه قضاوت کنیم. وی با اشاره به مغرور خواندنش از سوی برخی از اعضا، گفت: اگر مورد خطاب قرار نگرفته بودم صحبت نمی‌کردم، اما باید بگویم من هیچ‌وقت ادعایی نداشته‌ام گرچه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به نسبت کارهای دیگران قضاوت می‌شویم. قالیباف همچنین با اشاره به صحبت‌های یکی از اعضا در مورد نحوه مدیریت غلط بحران گفت: شما عضو دولتی بودید که یک هواپیما با ١٠۵ مسافر در فرودگاه اصفهان در فاینال باند ٢٩ فرودگاه دچار حادثه شد و این هواپیما در ساعت ٢٠:۴٠ شب دچار حادثه شد و تا ساعت ۶:٣٠ صبح روز بعد مدیریت بحران آن دوره نتوانست ردی از این هواپیما پیدا کند. این در حالی بود که مسافران با استفاده از موبایل‌های خود به دیگران زنگ می‌زدند. باید بگویم با توجه به‌ آن حادثه و مدیریتش به مدیریت حادثه پلاسکو افتخار می‌کنم.
وی سپس در حالی که عصبانیت در لحنش کاملا مشهود بود با طعنه به وزیر راه و شهرسازی اسبق که الان هفته‌ای یک‌بار مقاله می‌نویسد گفت: این شخص در سال ٨٢ در کارنامه‌اش قطار نیشابور را دارد. حادثه‌ای که در آن دو قطار به یکدیگر برخورد کردند و آتش‌سوزی در دل بیابان رخ داد. حادثه‌ای که در آن ٣٢٠ نفر به دلیل عدم مدیریت صحنه جان خود را از دست داده و حتی جسد برخی‌ از آنها نیز کشف نشد. این در حالی است که در آن حادثه ۴۶٠ نفر مجروح شدند و علاوه بر ٢۴ آتش‌نشان فرماندار نیز جان خود را از دست داد. در حادثه حریق اتوبوس در جاده قم هم ۴٣ نفر در آتش سوختند ولی حرفی زده نشد. اما ما بی‌عرضه هستیم و قبول داریم. ان‌شاءالله خدا به ما عرضه بدهد!
شهردار تهران در همین راستا و در ادامه سخنانش با تکیه براین سخن امام خمینی مبنی براینکه به من رهبر نگویید، من خدمتگزار ملت هستم گفت: ایشان فرمودند مسوولان نوکر مردم هستند. من از نوکر مردم هم پایین‌تر هستم. قالیباف در ادامه بازهم به ذکر مثالی از دوران دفاع مقدس برای نتیجه‌گیری نهایی از سخنانش پرداخت و گفت: در دوران دفاع مقدس وقتی صدا و سیما با یکی از رزمنده‌ها که سخت مجروح شده بود و وی را روی برانکارد حمل می‌کردند مصاحبه می‌کرد، آن رزمنده می‌گفت: من از مردم عذرخواهی می‌کنم که چرا زنده هستم. من نیز از مردم عذرخواهی می‌کنم! از روز اول تا الان آمدم که جانم را بدهم و در هر میدانی پای کار این بوده‌ام. امروز هم به مردم می‌گویم که شرمنده شما هستم که نتوانستم جانم را بدهم. اگر لازم باشد، جان و مال و آبرو و هر چیزی را برای خدمت به مردم می‌دهم و حتما عذرخواهی می‌کنم، اما دوستان بدانند در مقابل حرف غیر کارشناسی، رفتار سیاسی و باج‌دادن به دشمنان ضد انقلابی که آن طرف مرز نشسته‌اند و می‌خواهند این نظام را تضعیف کنند، کوتاه نمی‌آیم و تا آخر ایستاده‌ام. چرا که می‌خواهم برای این نظام خون بدهم؛ این وظیفه من است که برای این مردم خون بدهم و فدایی شوم.

منبع:سلامت نیوز

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. سید جلال سجادی

    باسلام .پیشکسوت فرهنگی هستم وبسیجی جبهه رفته عضو هیچ دسته وگروهی هم نیستم انصافا درست نیست که اینطور شهردار محترم تهران زیر سئوال بروند عمل کرد ایشان در اکثر کارشون تحسین بر انگیز است بگذارید تهران رو درست کنندیاد م میاد چند سال پیش در ایتالیا شهردار رم کلید طلایی شهر رو به ایشون تقدیم کرد این افتخاره برا ما ایرانی ها که در پایتخت یک کشور اروپایی از یک شهردار این چنین تجلیل بشه علی ایحال این شخصیت شریف رو اذیت نکنیم که خدا ی بالاسری هم هست ودعا میکنم که همه مارا هدایت وبرصراط مستقیم رهنمون فرماید .اجرکم عندالله. وعلی عباد الله الصالحین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی