photo_2017-01-11_23-43-40

هودر:اشتغال مهمترین دغدغه روشندلان عشق آبادی:
محمد و امیر بهرامی ۲ برادر روشندل عشق آبادی هستند که ثابت کرده اند معلولیت محدودیت نیست.

به گزارش خبر هودر محمد و امیر به ترتیب ۲۹ و ۳۰ سال از روزها و شب های زندگی شان را با نابینایی گذرانده اند اما اجازه نداده اند سیاهی چشمانشان آن¬ها را از حرکت به سوی افق های روشن بازدارد.

هر دو تحصیلات دانشگاهی دارند، محمد دانش آموخته رشته حقوق و امیر دانش آموخته رشته علوم تربیتی (گرایش کودکان استثنایی) است. امیر که به تازگی ازدواج کرده مدتی است با حمایت خانواده و کمک همسرش اقدام به راه اندازی فروشگاه منسوجات در عشق آباد نموده و از این طریق به همشهریان خدمت می کند؛ اما محمد مدت زیادی است که فارغ التحصیل شده و جویای کار است، آنها به اتفاق، اشتغال را بزرگ ترین دغدغه روشندلان عنوان می کنند و همه پیشرفت هایشان را مدیون رفتارخوب خانواده می دانندکه با رفتار درست این فرصت را برای آنها ایجادکردند تا بتوانند در جامعه حاضر و نقش آفرینی کنند.
به همبن منظور بخشدار دستگردان در دیداری صمیمی با این عزیزان روشندل و خانواده آنان که در محل کار امیر صورت گرفت، ضمن تحسین کردن احساس، هوش و توانمندی سرشار آنان و با بیان این که مشکل اشتغال روشندلان را از طریق کمیته اشتغال و سرمایه¬گذاری شهرستان پیگیری خواهد نمود از در دست اقدام بودن طرح مناسب سازی اماکن و معابر برای تردد روشندلان و دیگر معلولین در بخش دستگردان خبر داد.
مسئول نمایندگی بهزیستی بخش دستگردان که در این دیدار حضور داشت نیز اشتغال، مناسب سازی اماکن و معابر عمومی، لوازم کمک آموزشی و کمک توانبخشی و اختصاص فضای ورزشی ویژه نابینایان و کم بینایان را مهمترین دغدغه های روشندلان در سطح بخش عنوان و اظهار امیدواری کرد مناسب سازی اماکن عمومی و اشتغال معلولان با همکاری دیگر ادارات ذی ربط مرتفع گردد. عباسی خاطر نشان کرد در بحث اشتغال ادارات و نهادها مکلفند ۳ درصد از سهمیه استخدامی را به معلولان اختصاص دهند.

 

photo_2017-01-11_23-43-22 photo_2017-01-11_23-43-34 photo_2017-01-11_23-43-40

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی