screenshot_2017-01-09-12-02-53-1

به گزارش پایگاه خبری هودر،استخر شنای طبس تنها مکان آبی و تفریحی شهرستان نیازمند توجه مسئولان است.

رئیس هیئت شنای طبس گفت: عملیات اجرایی استخر شنای طبس سال ۸۱ آغاز و سیستم موتورخانه آن جاگذاری شد و  سال ۸۹ به بهره برداری کامل رسید.

به گفته «علیرضا جعفریان مقدم» مساحت این استخر ۱۲۴۰مترمربع و ابعاد کاسه آن ۱۳در ۲۵ بوده و یک استخر مناسب در سطح قهرمانی برای مسابقات شنا ، کلاسهای آموزشی و تفریحی، واترپلو، ایروبیک و آب درمانی است.

وی ادامه داد : در مدت ۷ سالی که از بهره برداری استخر می گذرد  توجه جدی به تجهیزات و امکانات استخر نشده طوری که تجهیزات و کاسه آن به مرور زمان دچار فرسایش شده است.

به گفته او در ۴ ماه گذشته که استخر شنا به هیئت واگذار شده توجه بیشتری به تجهیزات آن صورت گرفته چون استخر شنای طبس تنها مکان آبی است که همشهریان از آن استفاده می کنند.

وی در ادامه به این نکته هم اشاره کرد که از سال ۹۰که شهرستان طبس از نعمت گاز شهری بهره مند شده تا کنون گاز استخر شنا وصل  نشده و سوخت مصرفی آن گازوییل است.

به گفته وی در مدتی که استخر شنا در اختیار هیئت شنا قرارگرفته ۳۵هزار و۷۰۰ لیتر گازوییل مصرف شده یعنی روزانه ۳۰۰ لیتر  برای گرم کردن آب استخر، دوش ها و فضای استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس هیئت شنای طبس ادامه داد:با پیگیری های اداره ورزش و جوانان و مهندسان اداره گاز شهرستان طبس و استان، مجوز ایستگاه گاز دریافت  و عملیات آن در مجتمع ورزشی پیروزی در حال انجام است. «جعفریان» با اشاره به بهره مندی ۸ هزار و ۲۵۰ نفر اعم از آقایان و بانوان در دوشیفت از استخر گفت: برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه آقایان و خانمها،کلاس های آب درمانی ،ایروبیک در آب مخصوص خانم ها از جمله برنامه های هیئت شنا است که توانسته با ایجاد یک فضای شاد و مفرح علاقه مندان بسیاری را جذب کند.

وی به  اقدامات صورت گرفته برای بهبود وضعیت استخر شنا اشاره کرد و گفت :ترمیم سکوهای استارت استخر،نصب و ترمیم پمپ های ورودی و خروجی استخر که در چند سال گذشته فرسوده شده بود، طراحی لوله های خروجی استخر برای سیستمback off که این سیستم جهت تعویض آب استخر بکار می رود و تجهیز سونای خشک و بخار از آن جمله است. وی به مشکلات پیش رو نیز اشاره و از ضرورت تعویض برخی قطعات موتورخانه صحبت کرد. او از مسئولان ورزش و جوانان شهرستان و استان خواست با همت شان تلاش کنند که تنها مکان آبی  طبس رو به تعطیلی نرود.

وی در مورد ضرورت صرفه جویی آب و کمبود آب در شهرستان طبس نیز گفت:آبی که مصرف می شود آب شهری است و با توجه به کمبود آب در طبس مراجعه کنندگان باید همانطور که در منازل صرفه جویی می کنند در این مکان هم صرفه جویی آب را ملاک قرار دهند.

وی هم چنین از مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان ، استان و فرماندار خواست توجه ویژه ای نسبت به این مکان داشته باشند چون تنها مکان آبی و تفریحی در طبس است که توانسته نشاط وشادابی را در بین مردم طبس زنده نگه دارد.

منبع روزنامه خراسان جنوبی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی