امیر

هودر: محمدرضا امیر‌حسنخانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در مورد صحبت‌های اخیر رئیس جمهور مبنی بر کاهش آمار نجومی بگیران به ۳۰۰ نفر از سوی دیوان محاسبات اظهار داشت: آخرین آماری که از نجومی بگیران به کمیسیون از سوی دیوان محاسبات اعلام شده ۳۹۷ نفر بوده و چیز جدید مبنی به اینکه این ارقام کاهش یافته به دست ما نرسیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ نکته مهم در فیش‌های حقوقی این است که تعدادی از نجومی‌بگیران بر اساس مستندات قانونی چنین دریافتی‌هایی داشتند و مصوبه مجمع و هیئت مدیره را در اختیار داشتند، ولی غیرمتعارف بودن این حقوق‌ها امری قطعی است. بعضی از این افراد ممکن است مصوبه مجمع را داشته باشند اما مصوبه شورای عالی دستمزد را ندارد و البته این شورا اصلاً جلسه‌ای نداشته که این موضوع در آن مطرح و یا مخالفت و موافقتی اعلام شده باشد.

این عضو کمیسیون اصل‌نود در واکنش به این موضوع که با توجه به نبود مستندات قانونی می‌توان برخورد و آنها را مجازات کرد، گفت: برای برخورد و مجازات نیاز به مستندات است زیرا برخی از این ۳۹۷ نفر مجوز قانونی داشتند ولی در غیرمتعارف بودن این حقوق‌ها شکی نیست و به‌گفته مقام معظم رهبری این کار ظلم به مردم است.

امیر‌حسنخانی در پایان تأکید کرد: از قدیم گفته‌اند، در دیزی باز است…، بنابراین درست است این افراد اختیار صد‌درصدی داشتند و با مصوبه قانونی این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند ولی آیا نباید خودشان ببینند حقشان چقدر است.

«شایان ذکر است محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی است.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی