photo_2017-01-02_23-26-51

هودر/دکتر اریامنش عنوان کرد: دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص خودکفایی گندم و محصولات کشاورزی یک اصل است و عمل به آن تنها راه نجات کشور از بحران های پیش روست.

✅به گزارش پایگاه خبری هودر به دنبال بستن شیر گاز وارداتی از ترکمنستان، دکتر آریامنش به  متولیان مدیریت آب کشور هشدار داد.
♈️امروز صبح خبرگزاری ایسنا خبر مهمی را را منتشر نمود. شرکت ملی گاز ایران با انتشار بیانیه ای رسمی، ضمن اعلام این‎که جریان گاز وارداتی از ترکمنستان به دلیل کارشکنی این کشور قطع شده است، ضمن درخواست از عموم مشترکان شبکه گاز مصرفی برای رعایت اصول مصرف بهینه، از تمهیدات لازم برای تامین گاز استان‎های شمالی خبر داد.
✅در پی اعلام این خبر دکتر آریامنش در مصاحبه با خبرنگار هودر اعلام نمود سالهاست اینجانب جلسات متعددی را با مسئولین داشته ام و تاکید می کنم مطالعه آب های ژرف و فناوری آب شیرین کن ها را بطور جدی در دستور کار قرار دهید ولی متاسفانه اراده جدی برای این کار ندیده ام. عده ای به دنبال این هستند که واردات آب مجازی و انتقال آب از خارج را جا بیندازند چون برایشان سود دارد. وی عنوان نمود با کلمات بازی نکیند آب مجازی یعنی واردات محصولات کشاورزی.
♈️آریامنش یادآور شد بنده اعتقاد دارم که طرحهای انتقال آب از خارج ایران و یا واردات آب مجازی از جمله  طرح های استعماری هستند و کشور را وابسته خواهند نمود و نسل کشاورزی را در ایران برای همیشه از بین خواهند برد. دکتر آریامنش که خود از ایثارگران  و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس است  عنوان نمود که من نمی دانم چرا از تاریخ عبرت نمی گیرند.
✅اصلا نباید اینگونه طرحهای جای بحثی در یک وزارتخانه دولتی داشته باشد. این آقایان عنوان می کنند مگر ژاپن غلات وارد نمی کند و تاکید دارند که چرا ما وارد نکینم؟!  باید به این افراد که یا از روی ناآگاهی این حرف ها را می زنند و یا متاسفانه اهداف شومی را دنبال می کنند گفت اولا ژاپن جغرافیایی ما را ندارد ثانیا شما صنعت ژاپن را با ایران مقایسه می کنید؟ ژاپنی ها اگر سرزمین ما و جغرافیا و منابع ما را داشتند یک دانه گندم هم وارد کشورشان نمی کردند و به درستی آن را مدیریت می نمودند.
♈️آریامنش در ادامه تاکید نمود دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی باید بطور جدی دنبال شود و وقتی ایشان تاکید می فرمایند در گندم باید خودکفا باشیم بر اساس دلایل مختلفی به این نتیجه رسیده اند و بحق باید همین راه دنبال شود.
✅نباید تحت هیچ شرایطی کشاورزی راکشور را تضعیف نمود. وی عنوان نمود برخی مسئولین محترم ادعا می کنند اطلاعات غلط به مقام معظم رهبری داده می شود در صورتی که چنین نیست و چنین ادعاهایی برای آینده کشور خطرناک می باشد. ایشان بخوبی به اهمیت کشاورزی در کشور پی برده اند و ضعف را باید در مدیریت منابع آب جستجو کرد.
♈️  آریامنش خاطر نشان کرد این دسته از نوابغ متاسفانه  به دنبال توجیه کم کاری های خود  هستند و اهداف دیگری را دنبال می کنند. دکتر آریامنش هزینه های متعدد دهها پروژه شکست خورده در خصوص صنعت آب در کشور را نمونه های مبرهنی از اشتباهات این دسته از به اصطلاح کارشناسانی دانست که بیت المال را به هدر داده اند و هنوز هم نمی خواهند و نمی توانند بپذیرند که در مدیریت خود اشتباه می کنند.
✅آریامنش یادآور شد فقط اگر بخشی از هزینه های انجام شده در سد هایی که هیچ آبی پشت آن جمع نمی شود را صرف مطالعه و تحقیق روی منابع آب ژرف و آب شیرین کن ها می کردند ما امروز وضعیت مان به مراتب بهتر بود.
🔵این استاد دانشگاه تاکید کرد ساختار مدیریت امور آب کشور نیازمند اصلاحات جدی است و تا این ساختار اصلاح نشود نمی توان به مدیریت بهینه منابع آب امیدی داشت. قبل از هر چیز در یک دستگاه دولتی آینده پژوهی و تحقیات باید در اولویت باشد و تا پنجاه سال آینده را پیش بینی کند و اجازه ندهد این وضعیت پیش آید نه اینکه متاسفانه عنوان می کنند بیش از سیصد هزار چاه غیر مجاز داریم.
⭕️کسی نیست از این آقایان بپرسد پس وظیفه شما در این چند سال چه بوده که اینقدر چاه غیر مجاز در کشور حفر شده است؟
✅وی هشدار داد همانهایی که وضعیت منابع آب کشور را به این روز انداختند به دنبال تضعیف کشاورزی ایران هستند وخدا می داند با وابسته شدن کشاورزی و نان مردم به خارج چه بر سر این ملت بیاید.
♈️دکتر آریامنش دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص خودکفایی گندم و محصولات کشاورزی را یک اصل عنوان نمود و عمل به آن را تنها راه نجات کشور از بحران های در پیش روی برشمرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی