فتا

هودر:هشدارپلیس فتا خراسان جنوبی برای جلوگیری از مزاحمت های اینترنتی
به گزارش خبر هودر پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات فا.استان خراسان جنوبی توصیه های انتظامی وپیشگیرانه را در فضای سایبر به کاربران اعلام و از آنان می خواهد هشدارهای این پلیس را جدی بگیرند تا از بروز هر نوع مشکلی جلوگیری بعمل آید.
-۱ مراقب باشید که چه اطلاعاتی را در فضای مجازی به اشتراک می گذارید. چرا که بسیار ساده میتوان این اطلاعات را استخراج و از آن سوء استفاده کرد.
۲-برای عضویت در شبکه های اجتماعی و تالارهای گفتگو و کلیه مکان های عمومی در اینترنت، یک ایمیل جداگانه درست کنید و از آن استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا کمتر در معرض اسپم و … قرار گیرد و ایمیل اصلی شما در اختیار شبکه های اجتماعی که ممکن است ضریب امنیت در آن پایین باشد، قرار نگیرد.
-۳ زمانی که در شبکه های اجتماعی یا سایت ها و تالارهای گفتگو عضو می شوید، همه فیلد های مورد درخواست را پر نکنید تا اطلاعات کمتری را در اختیار افراد قرار دهید. زیرا پر کردن برخی فیلدها در فرم ها اجباری نیست و می توان از آن صرف نظر کرد.
-۴ در پروفایل خود در صفحه شبکه های اجتماعی از عکسی استفاده کنید که شما و اطلاعات مکان و اطلاعات شغلی و خانوادگیتان را نشان ندهد
-۵ در ID ایمیل یا پروفایلتان از نامی که به صورت مستعار یا خلاصه شده نام شما است، استفاده کنید تا افراد غریبه نتوانند شما را شناسایی کنند و از اطلاعاتتان سوء استفاده کنند.
-۶ در اکانت شبکه های اجتماعی خود، تمامی گزینه های privacy policy (حریم شخصی) را لحاظ کنید تا افراد غریبه قادر به بازدید از پروفایل شما نباشند.
-۷ تا جایی که امکان دارد سعی کنید در وسیله الکترونیکی که از آن برای کار با اینترنت استفاده می کنید، عکس های خصوصیتان را نگهداری نکنید.
در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست میکند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی