وارده

⛔️وارده به هودر⛔️

علی عابدزاده ,پژوهشگر در حوزه مطالعات شهری در یادداشتی کوتاه سوالاتی را مطرح کرده میگوید:
👇👇
از “طرح اصلاح و بازسازی رواق های میدان امام” چه چیزی عاید شهرمان می شود؟

آغاز عملیات اجرایی طرح اصلاح و بازسازی رواق های میدان امام، فارغ از اهداف پیدا و پنهان آن، جای تقدیر دارد اما اقداماتی از این دست اگر به درستی مدیریت، سازماندهی و عملیاتی نشوند منجر به آثار و پیامدهای سوئی خواهد شد که سالیان سال شهر باید هزینه های مادی و معنوی آن را بپردازد.

از همین رو مدیریت شهری، امروز بیش
از هر زمان دیگری نیازمند این است که فارغ از هیاهو ها و هیجانات ناشی از اقدامات سطحی و زود گذر، با رویکردی کل نگرانه مسائل شهر را ببیند و به حل آن بپردازد.

اما روند تهیه و اجرای این طرح دارای ابهامات و سوالاتی ست که امید است مدیران شهر نسبت به آن پاسخگو باشند:

۱. مساله اصلی میدان امام خمینی ره از دید مدیران شهر چیست؟ و آیا با اقدامات نوسازی از این دست(بخوانید بزک دوزک)، این مساله اصلی حل خواهد شد؟

۲. شهروندان چه نقش و جایگاهی در فرآیند تهیه، اجرا و نظارت آن دارند؟ در کدام یک از مراحل تهیه طرح از مردم بعنوان صاحبان اصلی شهر نظر خواهی شده است؟

۳. الگوی کالبدی طرح بر اساس کدام اصول تهیه شده که به ابتذالی از طاق و قوس و آجر منجر شده است؟ این هویت بصری تازه، تکرار گذشته است یا تصویر مخدوشی از آینده؟

۴. در زمانه ای که با محدودیت منابع مالی مواجهیم، بر اساس کدام راهبرد این پروژه در اولویت اجرا قرار می گیرد؟ محل تامین منابع مالی طرح چیست؟

علی عابدزاده
پژوهشگر در حوزه مطالعات شهری

🔵🔵پی نوشت:انتشار مطالب مخاطبین به منزله تایید و یا رد آن نیست و پایگاه خبری و کانال هودر به جهت احترام به دیدگاههای مردم مطالبات انان را جهت اطلاع مسولین مربوطه منتشر میکند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. شهروند

    واقعا آیا فقط همین نقطه نیاز به زیباسازی داشت؟؟؟؟؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی