پرویزی

به گزارش هودر سیدعلی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی دیروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار خوسف اظهارکرد: اولین فرماندار دولت تدبیر و امید امروز معرفی می شود انتظار ما از فرماندار جدید متفاوت خواهد بود و باید تلاش کند تا برخی از نقایصی را که تاکنون وجود داشته را برطرف کند.

وی با بیان اینکه معاونین، مدیران ستادی و دستگاه های اجرایی باید کمک کنند چون هیچ فرمانداری به تنهایی موفق نمی شود، افزود: اینکه فرماندار اصرار و پیگیری کند و مسلط بر اوضاع بوده و بتواند قاطع جواب دهد و به روز باشد جزء ضروریات کار است.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: قطعا فرماندار اگر بتواند مسائل و مشکلات را به خوبی منتقل کند و مدیران را قانع کند حتما نتیجه می گیرد و در این کار هم باید آگاهی و اشراف کامل کاری داشته باشد.

پرویزی تصریح کرد: نمی شود با سرو صدا، مکاتبه و مصاحبه مشکلات مردم را حل کرد و باید در این مسیر تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی بیان کرد: دو موضوع مهمی که همیشه مورد نظرم بوده است این است که مدیران نمایندگان و مدیران عالی دولت در بخش ها و شهرستان ها، باید صادق و صالح باشند و هر جایی که این محورها شکل نگیرد حتما واکنش نشان خواهیم داد.

استاندار خراسان جنوبی بابیان اینکه اگر نمی توانید کاری برای مردم انجام دهید لااقل صادق باشد، گفت: حرف هایی را که نمی شود نزنید و حرف‌های اشتباهی را که می زنید زود اصلاح کرده و با شهامت از مردم عذرخواهی کنید چراکه اینها از شرایطی است که دولت تدبیر و امید برای ما مشخص کرده است.

پرویزی گفت: در راستای اهداف دولت قدم بردارید و حرکت کنید چون از نماینده دولت این توقع است.

وی با بیان اینکه در انتخاب فرمانداران تلاش کردیم در همان ماه اول حضورمان تا ۴۵ روز و به دو ماه نرسید جمع بندی شهرستان هایی که می خواستیم جابجایی انجام شود صورت گرفت، خاطرنشان کرد: فرآیند انتخاب در وزارت کشور متاسفانه طولانی شد و برخی از دخالت ها و نگرانی ها از سوی نمایندگان استان در مجلس به این موضوع کمک کرد.

وی یادآورشد: فرآیند انتخاب فرمانداران طولانی شد گرچه ایرادی نمی بینم که نماینده یا نمایندگان مجلس موافق نباشند، چرا که قرار نیست ما نماینده؛ نماینده انتخاب کنیم و فرد مورد نظر آنها باشد، بلکه ما نماینده دولت را انتخاب می کنیم و این از اختیارات قانونی استاندار است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ایراد کار در وزارت کشور بود که نباید تا این حد طولانی فرمانداران انتخاب می‌شد، گفت: نماینده مجلس این شهرستان صحبتی با معاون سیاسی ام مبنی بر اینکه “معاون پارلمانی وزیر کشور از ما در خصوص انتصاب ها سوال کرده و ما هم صحبتی کرده ایم” داشته اند که البته من با این سخنان مخالفتی نداشتم اما بخشی از طولانی شدن انتصاب ها به این سخنان مربوط می شد و بخشی هم به وزارت کشور برای انجام مصاحبه و طی کردن مراحل قانونی انتخابات فرماندار برمی گردد.

پرویزی با اشاره به اینکه فرماندار خوسف نیروی با تجربه ای است، تصریح کرد: حتما باید فرماندار خوسف تلاش بیشتری کند و در استان به دلیل تعامل خوبی که در زمان مدیر کلی دفتر امور روستایی بوده، همه بخش ها را می شناسد.

وی تصریح کرد: من واقعا از صمیم قلب آرزو دارم این فرماندارانی که منصوب می شوند بتوانند برای مردم کاری انجام دهند چراکه من نیز با همین نگاه انتخاب و انتصاب فرمانداران را بخصوص در شهرستان های محروم و مشکل دار دنبال کرده ام.

استاندار خراسان جنوبی گفت: وضعیت نیروی انسانی به حدی است که ما تنها می توانیم مدیران استانداری را برای فرمانداری ها انتخاب کنیم و کار دیگری نمی توان کرد.

پرویزی بیان کرد: من پنج ماه است که در این استان هستم اما گروه های سیاسی و مخالفان دولت انتظار معجزه از من دارند که در این پنج ماه باید شق القمر می کردم این درحالی است که یک  مدیر جدید باید حداقل بین ۶ ماه تا یکسال با شرایط جدید آشنا شده و به منطقه مشرف شود.

وی اظهار کرد: ما به خودمان فشار آوردیم و مناطق مختلف را دیدیم و با مدیران جلسه گذاشتیم تا اطلاعاتمان مقداری زودتر به روز شد و همین نگاه را هم در رابطه با فرمانداران جدید شهرستان ها دارم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در شهرستان خوسف هم آقای شفیعی به عنوان نماینده دولت، همه تصمیمات را خودش می گیرد و کسی حق دخالت ندارد؛ ایشان مباشر احدی نیست و نماینده عالی دولت است.

پرویزی خاطرنشان کرد: باید فرماندار خوسف سیاست های دولت را دنبال کند و ما هم کمک می کنیم، علی رغم گرفتاری ها در این ۵ ماه حضورم در استان؛ اما از شرایط این شهرستان مطلع هستیم و دنبال می کنیم.

وی به پیگیری ظرفیت تولید گل نرگس اشاره کرد و گفت: از همان ماه اول یک کمیته ای را مامور کردم تا این موضوع را پیگیری کند  و در تهران با یکی از نهادایی که وابسته به گل است صحبت کردیم که قرار است ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزانی که می توانند در توسعه گل نرگس کمک کنند، داده شود و علاوه بر آن تسهیلاتی برای توسعه این بخش قرار خواهیم داد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه چاه های فاضلاب بیرجند تا نزدیک خور آمده است تصریح کرد: این یک نعمت خدادادی با ارزش تر از طلا است، اما چون اسم آن فاضلاب است به آن توجه نکرده اید در حالی که  یک ظرفیت خدادادی برای ایجاد اشتغال است و نباید به سادگی از آن بگذریم.

پرویزی بیان کرد: من توسعه کشاورزی را توصیه نمی کنم چرا که به دلیل خشکسالی عاقلانه نیست که آب به این گرانی را برای برداشت ۲ – ۳ تن گندم در زمین های کشاورزی بریزیم. در واقع وقتی می شود با یک لیتر آب برای ۱۰ نفر اشتغال ایجاد کرد نباید به سمتی برویم که با ۳۰ لیتر آب برای دو نفر اشتغال ایجاد کنیم چرا که یک چاه کشاورزی را دو سه نفر می توانند اداره کنند اما ما باید به سمت مصرف درست پیش برویم.

وی ادامه داد: اینکه در گذشته در یک منطقه خشک، پتروشیمی یا فولاد را مطرح کرده اند به نظرم بیشتر به جوک شبیه است  و تاکنون حتی در خراسان شمالی هم نتوانستیم پتروشیمی را توسعه دهیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۵ میلیون متر مکعب برای این پتروشیمی کوچک آب نیاز است گفت: دولت تدبیر و امید تمام سازمان های وابسته به وزارت نفت را مکلف کرده که اگر قرار است  پتروشیمی را توسعه دهید فقط باید در منطقه چهاربهار باشد که هم آب و هم کشتیرانی و اسکله وجود دارد.

پرویزی با اشاره به اینکه پتروشیمی یک صنعت آب بر است تصریح کرد: اینجا کار خوبی نشده و در گزارشی که برای پیگیری گرفتیم، اختلافات عمیق بین مجری، پیمانکار و سرمایه گذار اتفاق افتاده و پس از آن هم و بعد هم این پروژه از مدار خارج شده است که در این خصوص نوشته ایم که این موضوع حتما تعیین تکلیف شود و اگر طرح دیگری که آب کمتری نیاز دارد در این منطقه اجرا شود که ما هم کمک می کنیم و در غیر این صورت خلعیت شود و زمین در اختیار گروه جدید دیگری قرار بگیرد.

وی اظهارکرد: فاضلاب بیرجند برای خوسف یک ظرفیت است چرا که دولت هر مترمکعب از همین فاضلاب را به قیمت ۱۴۰۰ تومان از بخش خصوصی می خرد در حالی که آب شربی را که تصفیه می کند به قیمت هر متر مکعب ۱۰۰ تومان می فروشد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: سردار رضایی که هفته گذشته در استان بود تاکید که به مردم بگویید که دولت وارث ۶۰۰ هزار میلیارد بدهی است و ۴۰۰- ۵۰۰ هزار میلیارد پروژه نیمه تمام دارد و خیلی نمی شود از دولت انتظار داشت.

پرویزی اظهارکرد: بنده معمولا مصاحبه نمی کنم و اعتقادی به مصاحبه و سخنرانی کردن برای مردم ندارم مگر  تا زمانی که ضرورتی پیش بیاید و همین رویه را دنبال می کنم.

وی با بیان اینکه تا کاری را که به نتیجه نرسد را نباید به مردم بگوییم چرا که این تکرار وعده ها؛ یک چهره دروغگویی را به جامعه معرفی می کند افزود: همانطور که طی این ۳۷ سال از عمر نظام جمهوری اسلامی، هر نماینده، هر عضو شورای شهری و … لیستی بالابلندی را که شاید در این فضا جا نشود را مطرح می کند و بعد فراموش می کند و مردم متوقع را نمی تواند جواب دهد.

وی افزود: اما ما نباید این اشتباه را بکنیم و کاری را  که نمی توانیم انجام دهیم را نباید وعده دهیم. همچنین کاری را هم که دنبال می کنیم تا به نتیجه نرسد را نباید اعلام کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: بنده در مدت ۵ ماه حضور در استان با رئیس جمهور ، جهانگیری، وزرا ، سازمان برنامه و بودجه،  معاونین رئیس جمهور و … جلسات مکرری داشتم ولی تلاش کرده ام اینها را نگویم و نتایجش را وقتی اجرایی شد مردم خواهند دید و قضاوت خواهند کرد.

پرویزی تصریح کرد: در همین شرایط دولت در سه سال گذشته بحث اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده است اما عده ای به همان ۴ کارخانه و کارگاه چسبیده اند در حالی که اقتصاد مقاومتی یک صدم و شاید کمتر از این طرح ها است و دولت دهها و صدها طرح و پروژه را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه در کارگروه رفع موانع تولید اقدامات خوبی انجام شده است افزود: ولی معتقدم هر چه به کارخانه ها تسهیلات بدهیم و آنها به تولید برسند اما نتوانیم بازار فروش تامین کنیم، ۲ تا ۶ ماه بعد ظرفیت آنها پر می شود و بدهکارتر از گذشته و ورشکست می شوند.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه برای این کار هم باید روابط سیاسی و اقتصادی ما با دنیا توسعه پیدا کند تا امکان صادرات پیدا کنیم و الا فروش داخلی که ظرفیت محدودی دارد گفت: دیدگاه دولت هم همین است که تاکنون تلاش های خوبی در این خصوص صورت گرفته است.

پرویزی بیان کرد: در بحث برجام هم بعضی ها در ابتدا مخالف بودند که توافقی صورت بگیرد اما حالا مدعی هستند که چرا این توافق اجرایی نمی شود یا کم و کاستی دارد؟

وی گفت: برجام معجزه گر که نیست، مگر تمام مشکلات کشور با برجام حل می شود ؟ قبلا همه روابط سیاسی ما با دنیا قطع بود و در دولت قبل استکبار جهانی و شورای امنیت ۷ قطعنامه علیه ایران تصویب کردند و ارتباط ما را در حوزه های سیاسی، اقتصادی تجاری و فرهنگی با دنیا قطع کردند.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: اگر کسانی که اعتقاد دارند و امام را می شناسند؛ بحث صدور انقلاب بدون ارتباط با دنیا انجام نمی شود و حتی بدون این ارتباط  برنام های فرهنگی هم انجام نمی شود و اولین لازمه ارتباطات فرهنگی و انتقال فرهنگی به دنیا، ارتباط سیاسی با دنیا است.

پرویزی بیان کرد: آیا می شود با دنیا رابطه نداشت ولی گفت که انقلاب را صادر کردیم یا می کنیم؟ ما کالای مان را نمی توانیم صادر کنیم؛ این وضعیت را دولت اصلاح می کند و تلاش می کند که تاکنون اتفاقات خوبی افتاده است،ولی هنوز اعتماد جامعه جهانی به ایران کامل نیست و به همین دلیل طرف های خارجی با احتیاط قدم برمی دارند.

وی گفت: هفته گذشته خدمت وزیر راه بودم که وی می گفت ما می رویم با کشورهای مختلف مذاکره می کنیم و در آخرین مرحله برخی ها نگرانند که آیا اتفاق بدی نمی افتد که روابط شما با دنیا قطع شود و ما گرفتار شویم؟ در واقع این نگرانی ها سبب ایجاد تاخیر در توافقات می شود .همانطوری که برای سرمایه گذاران داخلی هم این اعتماد شکل نگرفته و خود شماها اگر توانایی مالی دارید تردید دارید که این پول داخل بانک باشد بهتر است یا اینکه یک کار تولیدی راه بیاندازید و می ترسید که وارد عرصه های اقتصادی شوید و آسیب ببینید و این واقعیتی است که در درون همه ما وجود دارد که دولت تلاش می کند اصلاح کند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در خصوص زیرساخت های نفت و گاز، شرایط ما به خاطر تحریم ها واقعا در بخش عمده ای دچار آسیب جدی شده که به لحاظ رسانه ای نمی توانم بگویم  و خیلی از چاه های ما از حفاری خارج شده بود و دستگاه هایی را به ما نمی دادند.

پرویزی اظهارکرد: زنگنه در سال ۹۲ در مجلس گفت تمام تلاشم را می کنم که شرایط تولید نفت و گاز را در کشور از این وضعیت به سال ۸۴ که تحویل دادم و رفتم برگردانم، می دانید یعنی چه؟

وی تصریح کرد: با همه تحریم ها و مشکلات، به محض اینکه اجازه تولید نفت را بعد از توافق برجام به ما دادند در ظرف همین حدود یک سال تولید نفت و گاز و فروش افزایش پیدا کرد و دارد به سال ۸۴ می رسد اما هنوز هم درآمدهای ما به سال ۸۴ نرسیده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در این سه سال عمر دولت بیش از ۲۰۰میلیون متر مکعب به ظرفیت گاز کشور اضافه شده است که الان وارد شبکه شده و تا پایان سال این رقم افزایش می یابد.

پرویزی افزود:  در تولید نفت هم نزیدک به ۴ میلیون بشکه تولید می کنیم که نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت و معایانات می فروشیم اما به دلیل قیمت پایین هر چه که تلاش می کنیم باز هم مشکل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی، در سال ۸۰ حدود ۶-۷ میلیون تن گندم کسری داشتیم اما در سال ۸۳-۸۴ به خودکفایی رسیدیم و ۵۰۰ هزار تن گندم صادرات کردیم گفت: در سال ۸۸ وضعیت کشور به سال ۸۰ رسید و ۷-۸ میلیون تن گندم را از خارج خریدیم . در سال ۹۱ تحریم ها به گونه ای فشار آورده بود که در یکی از استان های همجوار ما فقط سه روز و در کل کشور ۱۸ روز ذخیره گندم داشتیم ، گندم هم خریداری کرده بودیم که در کنار دریا داخل کشتی بود اما چون امکان پرداخت پول نبود و مبادلات قفل شده بود؛ امکان تخلیه کشتی هم نبود . در سال ۹۳ نزدیک به ۶ میلیون تن گندم و در سال ۹۴، ۸ و نیم میلیون تن و  در سال ۹۵، ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم خریداری کردیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: پس می بینیم که سیاست ها تاثیرگذار است، مگر شرایط آب و هوایی کشور در این سه سال نسبت به هشت سال دولت احمدی نژاد بهبود پیدا کرده است که بگوییم افزایش خرید گندم داشته ایم؟ اما چون میانگین بارندگی کشور همیشه رو به کاهش بوده است این موضوع صحت ندارد. مگر خشکسالی های خراسان جنوبی در این سه سال بهبود پیداکرده است که جهادکشاورزی استان دو برابر امسال، در سال قبل گندم خریداری کرده اید؟

پرویزی تصریح کرد: پس نشان می دهد سیاست ها تاثیرگذار است حمات ها این دولت اگر زور بزند سالی ۳۰ هزار میلیارد تومان می تواند در حوزه عمرانی هزینه کند، در شرایط بد اقتصادی امسال  نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد تومان دولت از پول خودش را برای خرید گندم پرداخت کرد  و اکنون بیش از یک سال و دو سه ماه ذخیره گندم داریم که این کار کوچکی نیست.

وی ادامه داد: در تولید شکر و قند هم در سال  ۸۳- ۸۴آخرین آمار در دولت اصلاحات ۴۸۰ هزار تن واردات شکر بوده است که این میزان در سه سال بعد به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید، می دانید این یعنی چه؟ یعنی تمام چغندکاری و کارخانه های قند و شکر تعطیل شده است.

وی بیان کرد:وقتی روش ساده ای برای واردات شکر است و دلالی هم که کمر این کارخانه داران و تولیدکنندگان را شکسته اند و تا زمانی که این وضعیت باشد تولید در کشور ما پا نمی گیرد چون سود دلالی ها و رانت خواری ها در واردات آنقدر زیاد است که کسی پولش را وارد تولید نمی کند مگر آدم هایی که دین و ایمان و اعتقاد دارند.

استاندار خراسان جنوبی گفت:در خصوص قیمت گندم، برخی ها گفته اند دولت قصد ندارد در سال آینده قیمت گندم را افزایش دهد، اما چه کسانی این خبرهای دروغ را منتقل می کنند؟

پرویزی اظهارکرد: من کارمند جهادکشاورزی ام، دولت در طی همین سه سال قیمت گندم را دوبرابر کرده است و از ۶۵۰ تومان به یک هزار و ۳۰۰ تومان رسانده است.

وی افزود: در زمانی که دولت گذشته گندم را از کشاورز ۶۵۰ تومان می خرید قیمت جهانی گندم ۷۰۰ تا ۷۵۰ تومان بود که الان ۸۰۰ تا ۸۲۰ تومان شده است. یعنی دولت قبل در آن زمان ۸۰ درصد قیمت جهانی گندم را به کشاورزان داخلی پرداخت می کرد ولی الان دولت یک و نیم برابر قیمت جهانی گندم؛ از کشاورزان می خرد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دولت برای اینکه دلالان واردکننده گندم را مهارکند، گفته است که کشاورزان گندم خود را به سیلو تحویل دهند و نامه جهاد کشاورزی داشته باشد گفت: عده ای که از تفاوت قیمت داخلی و خارجی گندم اطلاع داشتند، رفتند از خارج گندم خرید کردند و از طریق شبکه های مخوف دلالی و پول دادن به این و آن و کارمندان، گندم خارجی را که ۷۰۰ تومان بود خریده بودند  و به یک هزار و ۲۰۰ تومان به دولت فروختند.

وی افزود: سیاست ها و حمایت های دولت سبب شده تا کشاورزانی که در سال ۹۰-۹۱  ( که از سال ۸۸ تعداد آنها کاهش پیدا کرده است)  ۴ و نیم میلیون تن یا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم به دولت فروختند، الان ۱۱ و نیم میلیون تن گندم فروختند.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد دولت قیمت گندم را بی مهابا بالا ببرد، قیمت آن چند برابر قیمت جهانی می شود و باز همین مسئولان تصمیم می گیرند گندم را از خارج بخرند تصریح کرد: نباید کاری کنیم که مسیر خرید گندم عوض شود و اینکه ۱۵ هزار میلیارد تومان پول دولت درگیر این کاراست، یعنی این موضوع برای دولت مهم است.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: در حوزه گازرسانی و راهها که از زیرساخت های اقتصاد مقاومتی است و اگر صورت نگیرد سرمایه گذاری صورت نمی گیرد، تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

پرویزی با اشاره به اینکه کنترل تورم یکی از پایه های اساسی در حوزه اقتصاد است که دولت در این موضوع موفق بوده و تورم را از ۴۴-۴۵ درصد به ۷-۸ و ۱۰ درصد رسانده است گفت:  مصباحی مقدم که در چندین دوره رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بوده است، چند روز گذشته گفته بود که  چون تورم کنترل شده زمینه اصلاح نظام پولی کشور و رسیدن آن به صفر اکنون امکان پذیر است و در شرایط تورم این موضوع امکان پذیر نیست و اصرار داشت که به جای یک صفر، تعداد بیشتری کم شود؛ پس نشان می دهد همین آرامش بازار و ثبات نسبی آن خودش کار بزرگی است.

وی با بیان اینکه ترامپی که رئیس جمهور شد؛ یک ناامنی اقتصادی و سیاسی در دنیا تزریق کرد و در حالی که ممکن است اصلا این روحیه را نداشته باشد و دنبال این کارها نرود، اما وجود ترامپ جامعه جهانی را به هم ریخت اذعان کرد: اما یک رئیس جمهوری در ایران انتخاب می شود که آن بلبشوی و ناامنی اقتصادی و روز به روز به هم ریختن قیمت ها را  کاملا افسارگسیخته کرده و سبب آرامش اقتصادی در کشور شد که این آرامش سه سال است که در کشور مستمر است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ارزی که در دولت گذشته در عرض یکی دو سال به سه برابر قیمت افزایش یافت؛ در این دولت حداکثر ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است که اینها از اقدامات دولت در حوزه های اقتصادی است وهنوز هم به ایده آل نرسیده و خواسته دولت نیست و دولت هنوز تلاش می کند.

پرویزی با تاکید بر اینکه حتما مشکلات شهرستان خوسف را دنبال می کنیم گفت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی که در خوسف ساخته می شود، برای دلخوشی شما است که فقط بگویید این شهرستان هم بیمارستان دارد.

وی افزود: بیمارستان ۳۲ تختخوابی که بیشتر از این هم به لحاظ جمعیتی نیاز نیست، در حد درمان بستر است چرا که در جراحی های مهم نه تنها مسئولین بلکه حتی مردم عادی هم اعتماد نمی کنند و بیمارشان را به بیرجند می برند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه چرا باید به مردم دروغ بگوییم و فقط بگوییم بیمارستان ساخته ایم؟ تصریح کرد: وزیر بهداشت هم با ساخت بیمارستان در این شهرستان موافق نبود.

پرویزی گفت: به آقای عبادی هم عرض کردم که این بیمارستان ۳۲ تختخوابی فقط برای اینکه بگویید ما بیمارستان ساخته ایم بد نیست؛ اما مشکلی از مشکلات درمانی مردم را حل نمی کند، چرا که هر کسی بیمارش در شرایط بدی باشد، سعی می کند او را به بیرجند، مشهد یا تهران ببرند؛ مگر اینکه واقعا توان نداشته باشند از این شهرستان خارج شوند.

وی اظهارکرد: ما اگر تجهیزات آمبولانسی و انتقال بیمار را داشته باشیم بهتر از این است که بیمارستانی داشته باشیم که جراح، ارتوپد، پزشک مغز و اعصاب و … نداشته باشد. در واقع برای یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی جراح عمومی، بیهوشی و متخصص زنان می گذارند که اینها از بدیهیات است؛ و ما تلاش می کنیم حداقل ها برای این بیمارستان اختصاص یابد.

استاندار خراسان جنوبی گفت:موضوع راه خوسف به سمت کرمان و طبس را هم دنبال می کنیم؛ اما در خصوص موضوع ارتش و بحث قضایی، ما نمی توانیم ورود پیدا کنیم و از وظایف ما نیست چرا که ورود دولت به امور قضایی کاری خلاف قانون اساسی است ، اما جاهایی را که مربوط به دستگاه ها باشد را پیگیری و حل می کنیم.

پرویزی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری هم در استان در حال شکل گیری استافزود: چند ماه قبل حدود هزار نفر گردشگر خارجی به استان آمدند که هر گردشگر روزانه هزار دلار برای ما هزینه می کند و  این ظرفیت در شهرستان خوسف فوق العاده است که اگر مسئولان زمینه ها را فراهم کنند ما هم کمک خواهیم کرد.

وی بیان کرد: موضوع  گل نرگس را دنبال می کنیم و زمینه انتقال آب فاضلاب را مشروط به داشتن طرح صنعتی که از این آب بتواند استفاده کند را هم به این منطقه فراهم می کنیم.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: اینکه خوسف مدیران و نمایندگان زیادی در بیرجند دارد یک مزیت است، ولی ما به همه نقاط توجه می کنیم و در خصوص مناطق محرومی که کمتر توجه شده است باید جبران کنیم؛ نه اینکه بگوییم باید بخش دیگری را از دل ببریم که می خواهیم بیشتر به خوسف توجه کنیم این اتفاق خوبی نیست ولی حتما توجه ویژه تری خواهیم داشت.

پرویزی تصریح کرد: شفیعی فرزند خوسف و خود شما است، و بد و خوبش هم به خود شما برمی گردد و هر کاری که کرد یقه ما را نگیرید، می خواهید او را بکشید یا از بالا پرتاب کنید بچه خودتان است.

وی با تاکید بر اینکه باید به فرماندار جدید کمک کنید خاطرنشان کرد: نباید از فرماندار جدید انتظار معجزه داشته باشید، و باید کمک کنید و سنگ های جلوی پایش را بردارید.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اعتقاد ما این است که مدیری که به شهرستان می آید به لحاظ شخصی و زندگی آسیب می بیند و واقعا گرفتار می شود.

پرویزی گفت: فرمانداری را که ما منصوب می کنیم حتما از او حمایت می کنیم چون آبرو و حیثیت خودمان هم در گرو این انتخاب است.

وی افزود: امیدوارم که آقای شفیعی موفق باشد و از تجربیاتش استفاده کند و حتما همانطور که روز اول در مراسم معارفه خودم گفتم، آقای شفیعی باید طوری کار کند که اگر مردم دعا نکنند نفرین هم نکنند و این انتظار زیادی نیست.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: در یک فرصت مناسب شورای اداری استان را تشکیل می دهیم و برخی از اعضا را هم دعوت می کنیم تا تصمیمات سال ۹۶ را همین امسال ببندیم.

پرویزی بیان کرد: کارهایی در تهران انجام داده ایم که بعدا رسانه ای خواهد شد و می توانیم از این ظرفیت ها برای توسعه شهرستان استفاده کنیم.

 

متبع:خاورستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی