13950913001101_photoa

به گزارش هودر:حجت‌الاسلام دادخدا خدایی عصر امروز در جلسه نشست صنفی وقف با پزشکان بیمارستان شهید سیدمصطفی خمینی(ره) طبس ضمن تبریک دهه وقف، اظهار داشت: جای خالی پزشکان در موقوفات موجود احساس می‌شود می‌طلبد این قشر همکاری مناسبی با اوقاف داشته باشند.

وی تصریح کرد: پزشکان می‌توانند با مدیریت منابع مالی که دارند چه به صورت فردی و چه گروهی، وقفی ایجاد کنند و خود را در لیست واقفین لحاظ کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس عنوان داشت: پزشکان در کمک به امور خیر نقش قابل چشمگیری دارند و بسیاری از مشکلات با کمک‌ آنها مرتفع شده است.

خدایی ادامه داد: پیشنهاد به جامعه پزشکی درخصوص مساعدت‌هایی که به صورت نقدی می‌‌کنند این است که این مبالغ را سرجمع کرده و به صورت مشارکتی مکانی تجاری یا مسکونی در این راستا و برای حل مشکلات گروه هدف‌ یعنی بیماران خریداری و به صورت وقف مشارکتی محقق شود.

وی با تبیین جایگاه وقف و اثرات فردی و اجتماعی موقوفات، گفت: پزشکان اعلام آمادگی کردند تا به نحوی این اتفاق بیافتد که اوقاف پیگیر موضوع خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس گفت: در گذشته مصارف وقف تا اندازه‌ای با زمان فعلی متفاوت بوده است اما باید دید که نیاز حال حاضر جامعه ما چیست تا موقوفات در آن زمینه‌ها جهت داده شوند، برای مثال ازدواج جوانان، تأمین جهیزیه نوعروسان، مخارج دارو و درمان، مسکن، تأمین مخارج تحصیل، ایجاد مراکز فرهنگی و آموزشی، مسجد و مراکز خدماتی بین راهی از جمله مسائلی است که نیازمند حمایت واقفان و خیران در این زمان است.

خدایی ادامه داد: حراست و اجرای امینانه واقفان و مدیریت و تولیت بقاع متبرکه و امامزادگان دو رسالت مهم اوقاف و امور خیریه است و همچنین باید در مردم این اعتماد کامل را به وجود آورد که موقوفات درست طبق نظر واقفان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به مصرف می‌رسد.

همچنین در ادامه رئیس اداره اوقاف طبس به مناسبت دهه وقف از امام جمعه موقت طبس و بیماران بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) عیادت کرد.

در این دیدار به هر یک از بیماران یک بسته نبات تبرکی اهدا و مقرر شد که از محل موقوفات دارو و درمان به تعدادی از بیماران مساعدت شود.

منبع:فارس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی