اختیاری 2

هودر:ماجرای چهل بار خواستگاری ؟!!

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان طبس هودر محسن اختیاری در مطلبی نوشت:معمولا تولد و مرگ را بزرگترین و مهمترین حوادث زندگی می دانیم ، ولی به اعتقاد من در میان این دو رویداد حادثه دیگری می تواند اتفاق بیفتد که حتی ممکن است به نوعی از این دو هم مهمترباشد ؟! شاید تعجب کنید از اینکه می گوییم ازدواج حتی از تولد و مرگ هم مهمتر است! ، ولی اگر به این نکته مهم توجه کنیم که تولد و مرگ اتفاقاتی هستند که کاملا خارج از توان و اراده ما و فقط بنابر قدرت و اراده خداوند رخ می دهند ، در حالیکه ازدواج کاملا براساس  اراده و انتخاب خود ما اتفاق می افتد و بنابراین با این تصمیم حساس و اساسی ، کاملا مسیر و سرنوشت زندگی خود را تعیین می کنیم .

اما بشنوید از خاطره دوستی که به نقل از یکی از نزدیکانش می گفت ،که شاید تجربه اش بسیار بتواند در انتخاب و سرنوشت هر کدام از جوانان بویژه آنانکه قصد ازدواج دارند موثر باشد ؛ البته قابل ذکر است که این دوست ما مهندس هوافضا و فردی منطقی و قابل استناد و مورد وثوق بود که علیرغم تمامی اطلاعات و تجربیاتی که داشتم کاملا حرفش برایم متین و محترم بود و مهمتر آنکه به نوعی آنرا تجربه نمودم ! و اگر چهل بار نه ولی حداقل ده پانزده موردی خواستگاری رفتم و نتیجه اش را هم دیدم ، و جالب اینکه دفعات ابتدایی ناشیانه مبالغ زیادی گل و شیرینی مفصل  و اینجور چیزها می خریدیم ! ولی وقتی خرج زیاد شد دیگر دفعه اول به بهانه دیدار و آشنایی می رفتیم تا اگر موضوع جدی شد و قرار بر خواستگاری رسمی شد آنوقت با گل و شیرینی مفصل و دست پر برویم !!

خلاصه اینکه این دوست ما می گفت من قبل از ازدواج حدود چهل بار به خواستگاری رفته ام ؟!! و من که از تعجب چشمهایم گرد شده بود و دهنم باز مانده بود خیال کردم سر به سرم می گذارد و شوخی می کند ، اما بعد متوجه شدم که کاملا جدی می گوید ؟!

اما استدلالش برای این کار بسیار جالب و پندآموز بود ؛ ایشان می گفت بار اولی که به خواستگاری رفتم خصلتهای خوبی در طرف مقابل دیدم که می توانست قابل قبول هم باشد ، ولی برای من کافی نبود ؛ برای همین برای بار دوم نزد خانواده ای دیگر به خواستگاری رفتم ؛ جالب اینکه این بار مشخصات و خصلتهای جدیدی می دیدم که در مورد اول ندیده بودم ؛ بنابراین این تجربه دلیلی شد تا برای سومین بار به خواستگاری بروم و جالبتر اینکه اینبار هم که با تجربه های قبلی چشمم بازتر شده بود با ویژگی های جدیدتر و بعضا خصلتهای بهتری مواجه شدم و باز هم تجربه ام بیشتر شد  ؛ و خلاصه اینکه این داستان ادامه پیدا کرد تا حدود چهل بار ؟!!

متاسفانه اینروزها  رسانه ها مدام اخباری از افزایش روزافزون آمار طلاق و جدایی ها بیان می کنند ؛ اگرچه قصد ما از بیان این خاطره این نیست که دوستان را به امتحان این روش توصیه کنیم ، ولیکن هدف از بیان آن تذکر این نکته بود که :

ازدواج مهمترین حادثه سرنوشت ساز زندگیست که حتی به نوعی می تواند مهمتر از تولد و مرگ باشد ! ؛ چشمانمان را خوب باز کنیم ؛ چشم سر و دل و عقل و همه ؛ درست تصمیم بگیریم تا پشیمان نشویم .

 

                                                                                                   محسن اختیاری

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی