13941109000217_photoa

هودر:مسجد شکر و مشکلاتی که حل شدنی نیست و باید کارشناسی شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی به تاریخچه مسجد شکر اشاره کرد و بیان داشت: حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس در سال ۵۹ اتفاق افتاد که در این حمله آمریکایی‌ها قصد داشتند به بهانه نجات جاسوسان خود با همکاری تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس به طبس حمله کنند که در این حمله شن‎های روان به عنوان لشکریان خدا برای مقابله با آمریکا فرستاده شد و آنها را زمین‌گیر کرد.

وی با بیان اینکه مسجد شکر در گذشته در اختیار استان یزد بوده است که با الحاق شهرستان طبس خراسان جنوبی جزو شهرستان‎های استان محسوب شده است، یادآور شد: بر همین اساس مسجد شکر در صحرای طبس به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی واگذار شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی مسجد شکر را پایگاهی میان‎راهی دانست که حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ خودرو اعم از سواری، اتوبوس و وسایل نقلیه سنگین در این مکان توقف می‎کنند.

قاسمی به برگزاری جلسات قبلی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در رابطه با مسجد شکر اشاره کرد و بیان داشت: طبق جلسات قبلی مصوب شد که اداره کل میراث فرهنگی استان این مکان را به عنوان یک نقطه گردشگری مد نظر قرار دهد.

وی همچنین به تأسیس مجتمع میان‌راهی توسط آستان قدس در این محل خبر داد که طبق گفته‌های وی با برگزاری جلسات متعدد و گذشت چند ماه از این موضوع هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی به مشکلات آب و برق این مکان اشاره کرد و اذعان داشت: مسجد شکر دارای مکان آب و برق مستقلی نیست لذا برآورد آب و برق آن بالاست.

همچنین در خصوص پیگیری نماینده میراث فرهنگی در رابطه با احداث نقطه گردشگری سؤال شد که به دلیل عدم وجود مسؤول و یا نماینده‎ای از این ارگان سوال‎ها بی‎جواب ماند.

منبع:فارس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی