P2

از ابتدای سال جاری، ۴۲۰۹۱۸ نفر به کتابخانه‌های میقات الرضا در شهرهای طبس، کاشمر و قاین مراجعه کردند و از خدمات آن بهره‌مند شدند.

به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این مطلب گفت: این موسسه اداره کتابخانه‌های حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس، شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمر، حضرت امام رضا(ع) قاین و روستای محمدآباد طبس را برعهده دارد که در حال حاضر این کتابخانه‌ها با ۱۶۷ هزار و ۸۷۷ جلد کتاب به ۴۰ هزار و ۶۱۱ عضو خدمات ارائه می‌کنند.

حمزه سپهریان عنوان کرد : از ابتدای سال جاری در این کتابخانه‌ها، ۱۸۵ هزار و ۴۶۶ جلد کتاب به امانت داده شده است و ۱۷۴ هزار و ۲۳۹ جلد کتاب در این کتابخانه‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی با اشاره به استقبال روز افزون از کتابخانه‌های میقات الرضا(ع) در شهرهای طبس، کاشمر و قاین افزود: از ابتدای سال جاری ۹۰۳ نفر به عضویت این کتابخانه‌‌ها درآمده‌اند.

سپهریان ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح جامعه و ارتقای سطح و جایگاه تحقیق و پژوهش را از جمله اهداف کتابخا‌نه‌های این موسسه برشمرد و ارسال کتاب به مراکز و خانه‌های بهداشت در شهر و روستاهای شهرستان‌های طبس و کاشمر، راه اندازی کتابخانه سیار روستایی و ارائه خدمات در ۱۰ روستا با مینی بوس در شهرستان طبس و تجهیز قفسه‌های آرایشگاه ها در شهرستان قاین به کتاب و نشریه را از جمله مهم ترین اقدامات این موسسه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی عنوان کرد.

مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزاری کلاس‌های علوم قرآنی، معارف اسلامی، هنری و علمی طرح غنی سازی اوقات فراغت در فصل تابستان را از دیگر برنامه‌‌ها و قعالیت‌های جانبی‌کتابخانه‌های میقات الرضا(ع) در کنار امر خطیر کتابداری برای برقراری بیشتر با مراجعان و اعضا برشمرد.

سپهریان با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی در کتابخانه‌های آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) تصریح کرد: از ابتدای سال جاری مسابقات کتابخوانی فرهنگی و قرآنی مختلف از جمله «ترنم رحمت» و «زمزم نور»، «منتظران ظهور»، «گوهر آرامش» و «برکه نور» با حضور گسترده اعضاء و علاقه‌مندان به صورت حضوری و اینترنتی برگزار شد.

وی بازدید گروه‌های دانش آموزی، دانشجویی و اردویی از کتابخانه‌های میقات الرضا(ع)، برگزاری همایش «سفیران نور» و کارگاه آموزشی «تاملی بر تغییرات و واکنش های بایسته محیطی کتابخانه های عمومی همراه با آموزش فرهنگ مطالعه»، خرید کتاب و نرم افزار از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و ثبت نام متقاضیان شرکت در ویژه برنامه «گلشن وحی» و جلسه ترتیل خوانی قرآن کریم را از دیگر فعالیت‌های کتابخانه‌های این موسسه عنوان کرد.

سپهریان یادآور شد: همکاری در برگزاری ویژه برنامه‌های دهه کرامت از جمله همایش‌ها، گفتمان‌های دینی معرفتی، کارگاه‌های آموزشی، شب شعر و محافل کودکانه، جلسات مشاوره‌ای دینی و خانوادگی، اردوی فرهنگی تربیتی ویژه فراگیران، دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم ویژه خواهران با حضور اساتید برجسته کشور در شهرستان طبس از دیگر اقدامات کتابخانه‌های میقات الرضا(ع) از ابتدای سال جاری است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی