IMAGE634573043353968337

اشاره: از قدیم بر این باور هستیم ،نان برکت خداست و باید حرمت این برکت حفظ شود چه از سوی نانوا و چه از سوی مصرف کننده نان. اگر نانوا بداند آنچه در دست دارد چه حرمتی دارد و اگر از تمام هنر، توان و دانش خود برای تولید بهره گیرد مطمئناً با گران شدن نان از کیفیت آن کاسته نمی شود. چندصباحی است شاهد این ماجرا هستیم که برخی از کارکنان نانوایی ها با توجه به اینکه تولید کننده نان سفره اکثر مردم هستند، در حین کار سیگار هم می کشند و سایر موارد بهداشتی را هم رعایت نمی کنند.
اگر نانوا این را دریابد که این نان برکت سفره و سیر کننده قشر زیادی در جامعه است و خدایی نکرده اگر تولید نان غیر بهداشتی صورت گیرد، موجب بیماری اکثر مردم جامعه می شود، شاید دیگر شاهد چنین صحنه هایی نباشیم. حال این سوال به ذهن می رسد آیا تولید کننده نان می داند آنچه در دست دارد صاحب چه حرمتی است؟ آیا می داند برای تولید نان باید همه توان هنر و دانش خود را بکار گیرد تا در مرحله تولید این برکت حرمت بیند و این نعمت شکرانه یابد. مطلب پیش رو گزارش میدانی هودر از وضعیت بهداشتی نانوایی ها است.
در یکی از نانوایی ها خانمی می‌گفت: اکثر نانوایی‌ها اصلا مسایل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. در یکی از نانوایی‌های محل ما که برای خرید نان رفته بودم زیر نایلونی که روی خمیر‌ها انداخته بودند چند تا مگس دیدم، وقتی به شاطر گفتم، گفت اشکالی ندارد این اتفاقی است. روپوش و کلاه آنها نیز بسیار کثیف بود انگار که اصلا از زمان پوشیدن شسته نشده است.
شهروند دیگری گفت: باید در نانوایی‌ها فردی که پول را از مشتری می‌گیرد با فردی که نان را به مشتری می‌دهد، جدا باشند، یعنی وظایف برای پرسنل نانوایی‌ها تعریف شده باشد، زیرا با توجه به اینکه پول، میکروب‌های فراوانی را به همراه خود دارد این عاملی برای انتقال میکروب از طریق نان به افراد جامعه می‌شود.
با توجه به تأکیدات دین مبین اسلام پیرامون بهداشت، چرا نان که مهم‌ترین و اصلی‌ترین غذای مردم است باید با این همه آلودگی عجین شود و سپس به دست مردم برسد؟
خانمی می‌گفت: جابجایی خمیر با دست‌های آلوده صورت می‌گیرد و سایر وسایلی که نان را با آن داخل تنور می‌گذارند نیز اصلا بهداشتی نیست. حتی بعضی از نیروهای نانوایی‌ها که مبتلا به بیماری هستند و یا سرما می‌خوردند همچنان به کار خود ادامه می‌دهند که این مورد نیز عامل دیگری برای انتشار ویروس و آلودگی در جامعه است.
بسیاری از نانوایی‌ها مجهز به سرویس بهداشتی نیستند
در این میان دانشجویی گفت: درست است وزارت بهداشت اعلام کرده باید آرایشگاه‌ها، نانوایی‌ها و سایر صنوف تا زیر سقف کاشی یا سرامیک باشند ولی تنها این عامل کافی نیست، زیرا خود فضای موجود نیز باید از نظافت و بهداشت کافی برخوردار باشد، کاشی یا سرامیک بودن دلیلی بر بهداشتی بودن این اصناف نیست. همچنین بسیاری از نانوایی‌ها مجهز به سرویس بهداشتی نیستند، حتی دست‌های خود را با صابون نمی‌شویند و با همان دست‌های آلوده به چانه کردن خمیر می‌پردازند
مسیولان بهداشتی نیز بارها گفته اند اهمیت نان در زندگی روزمره جامعه از یکسو و شغل شریف نانوایی بعنوان یک صنف با ارزش در کشور از سوی دیگر و با توجه به پراکندگی متنوع آن در سطح کشور و سنتی بودن ساختار و اهمیت استاندارد نمودن، توجه به بهداشت نانوایی ها و حرکت به سمت بهسازی این بخش مهم از مشاغل لازم است.

به گفته آقایان بهداشت؛ کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مانند نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها و حمام‌ها طبق قانون ماده ۱۳ توسط بازرسان بهداشت و محیط مراکز بهداشتی و درمانی مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌گیرد!
مفاد آئین نامه نانوایی ها
اما برخی مفاد آیین نامه ای: چنانچه از این صنوف تخلفات بهداشتی مشاهده شود، مطابق قانون ماده ۱۳ و آیین‌نامه اجرایی با آن برخورد می‌شود. یعنی در صورت مشاهده نواقص بهداشتی در مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی یا اماکن عمومی فرم آیین‌نامه مربوط به صنف مورد نظر پر و به مراجع قضایی ارسال می‌شود.
کارت سلامت پرسنل نانوایی‌ها یکی از مواد مهم ذکر شده در آیین‌نامه است، رعایت بهداشت فردی که شامل روپوش، کلاه، موی کوتاه و ناخن می‌شود از موارد تأکید شده برای پرسنل نانوایی‌ها است.
همچنین گواهینامه دوره ویژه بهداشت عمومی از دیگر موارد مطرح شده در آیین‌نامه است، هر شخصی که در مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی مشغول به فعالیت هستند با توجه به نوع صنف خود باید دوره ویژه بهداشت عمومی را گذرانده باشد.
دیوار نانوایی‌ها باید تا زیر سقف کاشی، سرامیک و یا سنگ باشد و همچنین دارای سرویس بهداشتی و محلی برای استراحت پرسنل باشند.
اعلام شکایت از نانوایی ها با شماره ۱۲۴
سیگار کشیدن نانواها در حین کار ممنوع است، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شهروندان می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۴ ارتباط برقرار کنند، در ازای طرح شکایت، شهروندان کد رسیدگی دریافت می‌کنند که به واسطه آن کد، بعدا می‌توانند نتیجه را پی‌گیری کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی