4166

مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) از برداشت خرما از باغات موقوفه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، حمزه سپهریان با بیان این خبر گفت: برداشت خرما از باغات موقوفه اطراف آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) از ۲۰ مرداد ماه آغاز شده است و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد شد.

وی انواع محصول خرمای این باغات را کبکاب، زاهدی و مضافتی عنوان کرد و افزود: روزانه محصول خرمای این باغات توسط ۶ نفر چیده می‌شود که متوسط برداشت روزانه خرما حدود ۴۰۰ کیلو گرم است.

سپهریان با اشاره به اینکه حدود۶ هکتار از باغات موقوفه اطراف آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) زیر کشت خرما قرار دارد، افزود: در این اراضی بیش از ۵۷۰ نفر خرمای مثمر وجود دارد که سالانه حدود ۷ تن خرما از این اراضی برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: خرمای این باغات توسط این موسسه بسته بندی و در دفتر زائرسرای آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) به فروش می‌رسد، هم چنین بخشی از خرمای تولیدی باغات در میهمانسرای این آستان مقدس مصرف می‌شود.

سپهریان استفاده از درختان مثمر، روش‌های نوین کشاورزی، توجه به هرس و تغذیه درختان در طول دوره رشد و مبارزه با آفات وکنه تار عنکبوتی، سم پاشی و شستشوی خرما را از جمله عواملی ذکر کرد که منجر به افزایش تولید خرمای باکیفیت در اراضی موقوفه این موسسه می شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت کشاورزی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در زمینه کشت و برداشت محصول از سال ۱۳۷۴ آغاز شده است، افزود: اولین محصول برداشت شده در اراضی موقوفه موسسه خرماست و زیتون و نارنج از دیگر محصولات باغات اطراف آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) است.

مدیرعامل موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) اظهار کرد: محصولات تولیدی این موسسه دارای بالاترین کیفیت بوده و مورد استقبال مردم شهرستان واقع شده است، به گونه‌ای که اکثریت مردم طبس خرما و زیتون مورد نیاز خود را از محصولات این موسسه تهیه می‌کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی