425333169_91677

به گزارش پایگاه هودر،معرفی رشته مهارتی : مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده

برای داشتن خانواده سالم وتوسعه اجتماعی واقتصادی کشور بدست آوردن مهارت های لازم، مدیریت وبرنامه ریزی خانواده نقش بسزائی خواهد داشت. مهارتی مدیریت وبرنامه ریزی خانواده در شاخه کار دانش با افزایش توانمندی بانوان در خصوص برنامه ریزی امور خانواده ، خود اشتغالی و تاسیس کارگاه های خانگی ،افزایش خود اتکائی واعتماد به نفس و ارتقای سطح سلامت خانواده، از اهمیت خاصی برخورد دار است.

۴ استاندارد مهارتی این رشته : برنامه ریزی امور خانواده، هنر در خانه، مهارت های سالم زیستن مقدماتی و مهارت های سالم زیستن پیشرفته هستند که بر اساس آنها مجموعه ای به هم پیوسته از پودمان های مهارتی تهیه و تنظیم شده اند.

مهارت برنامه ریزی امور خانواده:
مهارت آموز با فرا گیری آن قادر است بر اساس نیازهای خانواده و با توجه به در آمد و شرایط اقتصادی ُاجتماعی و فرهنگی ُبرنامه ریزی امور خانواده را بر عهده گیرد، ُتوازن در دخل وخرج را رعایت کندُ، از عهده تعلیم وتربیت فرزندُ، بهره گیری از حقوق خود وخانواده و برقراری روابط سالم انسانی و اخلاقی برآید.

مهارت سالم زیستن:

مجموعه پودمانهای این استاندارد مهارتهای لازم را برای تامین سلامت خانواده در زمینه های مختلف بهداشتی را آموزش می دهد، مانند : بهداشت فردی- بهداشت محیط زیست – بهداشت مواد غذایی – بهداشت روانی – نظام عرضه خدمات بهداشتی و در مانی – بهداشت مادر وکودک – بهداشت بلوغ – مراقبت از سالمندان -کمکهای اولیه-پیشگیری از حوادث خانگی-شناسایی برخی از بیماری ها، مراقبت از بیماران و آموزش بهداشت در محیط خانه وخانواده .

مهارت هنر در خانه :

مجموعه پود مانهای این استاندارد مهارت آموز را قادر می کند مهارتهای آشپزی- شیرینی پزی- پذیرایی از میهمان – خیاطی -گلدوزی – بافتنی- گلسازی – آراستگی شخصی- چیدمان وسایل منزل -کاربرد ونگهداری لوازم خانگی و پرورش گل وگیاه را درمنزل بکار بندد.

در پایان دورهی دیپلم ، فارغ التحصیلان این رشته بغیر از گواهینامه های واحدهای اختیاری موفق به اخذ ۴ گواهینامه می گردند.

زمینه های شغلی فارغ التحصیلان:

۱- سرپرستی و مدیریت کارگاه های گل سازی

۲- طراحی و گل آرایی منازل و مجالس، سفره عقد و …

۳- مدیریت فروشگاه های گل های طبیعی و مصنوعی

۴- مدیریت و سرپرستی سالن های آرایش و زیبایی

۵- خیاطی، گل دوزی، حاشیه دوزی لباس ها

۶- مدیریت کارگاه های آشپزی و شیرینی پزی

۷- پرستاری و نگه داری بیماران، سالمندان

۸- مربی مهدهای کودک و کودکستان ها

شرایط ادامه تحصیل فارغ التحصیلان

۱- بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون سراسری در آزمون ورودی کاردانی پیوسته شرکت نموده و پـس از احراز قبولی موفق بــه اخــذ مـــدرک کــاردانی در یــکی از آموزشکـده های فنی و حرفه ای در سراسر کشور شوند.

۲- بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون ورودی آموزشکده های وابسته به دانشگاه جامع (علمی – کاربردی) شرکت نموده و پس از احراز قبولی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.
قابل ذکر ست مرکز مهارت آموزی شمیم معرفت اولین مرکز مهارت آموزی در خراسان جنوبی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ست که تمامی دارندگان سیکل، دیپلم ردی و تمامی علاقه مندان به رشته های مهارتی کامپیوتر(خانمها و آقایان) و مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده می توانند جهت ثبت نام مهارت ویژه اخذ دیپلم زسمی آموزش و پرورش به آدرس فاز۱، امامت ۹ شرقی، مرکز مهارت آموزی شمیم معرفت طبس مراجعه یا با شماره ۰۵۶۳۲۸۲۴۷۲۴*۳۲۸۲۹۷۲۰*۰۹۱۳۸۵۸۴۴۹۳ تماس بگیرند.
خبر ویژه: جهت اشتغالزایی بیشتر مرکز در حال اخذ چندین مجوز مهارتی دیگر می باشد.
در ادامه به معرفی رشته مهارت کامپیوتر خواهیم پرداخت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی